Policjanci jeleniogórskiej drogówki rozpoczęli sezon na motocyklach

, , , ,

Policjanci jeleniogórskiej drogówki już od kliku lat pełnią służbę w patrolach motocyklowych. 4 marca 2024 roku funkcjonariusze rozpoczęli sezon. Mundurowi na motocyklach są w stanie szybciej dojechać na miejsce zdarzenia drogowego czy utrudnień w ruchu. Kierowcy „noga z gazu”. Dostosujmy prędkość do warunków panujących na drodze.

Policjanci jeleniogórskiej drogówki, którzy pełnią służbę w patrolach motocyklowych mają doświadczenie i umiejętności znacznie większe niż  inni kierowcy jednośladów.
Funkcjonariusze reagują na wykroczenia, dyscyplinują kierujących brawurowo jeżdżących, eliminują nietrzeźwych kierujących.

Sezon motocyklowy już się rozpoczął i na wielu polskich drogach w całym kraju pojawili się fani jednośladów. Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności.  Motocyklisto – „noga z gazu”

Jak zawsze apelujemy do wszystkich kierujących o rozwagę i przestrzeganie przepisów. Każdy uczestnik ruchu drogowego musi mieć na względzie bezpieczeństwo swoje i innych.

Motocyklisto, pamiętaj, że drogi publiczne to nie są tory wyścigowe! Pomyśl zatem o innych kierowcach. Przestrzegaj zasad ruchu drogowego: nie przekraczaj prędkości; nie wymuszaj pierwszeństwa; wykazuj się ograniczonym zaufaniem wobec innych kierowców; zadbaj o odblaskową odzież, która sprawi, że będziesz bardziej widoczny na drodze.

podinspektor Edyta Bagrowska

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *