Policja podsumowuje Polish Bike Week w Karpaczu

, ,

W miniony weekend w Karpaczu odbył się zlot motocyklistów w ramach Polish Bike Week. To jedna z największych imprez w województwie dolnośląskim. W trzydniowej imprezie uczestniczyło kilka tysięcy fanów motocykli. Na czas trwania imprezy Karpacz zamienił się w miasteczko motocyklowe. Policja jeleniogórska w tym czasie czuwała nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników imprezy, motocyklistów, mieszkańców oraz turystów, przebywających w Karpaczu na wakacjach. Impreza przebiegła spokojnie.

Od 4 do 6 sierpnia br. jeleniogórscy policjanci prowadzili działania prewencyjne, których celem było zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom ruchu drogowego w związku z Polish Bike Week, który odbył się w Karpaczu. W imprezie uczestniczyło kilka tysięcy miłośników motocykli oraz mieszkańcy i turyści, którzy spędzają wakacje w Karpaczu.

Podczas imprezy odbyły się liczne konkursy i koncerty. Niestety, zaplanowana na niedzielę parada motocykli nie odbyła się ze względu na padający deszcz.

Policjanci w tych dniach dbali o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego, eliminowali kierujących w stanie nietrzeźwości bądź będących pod wpływem podobnie działającego środka, dyscyplinowali kierujących, którzy nie stosowali się do obowiązujących ograniczeń prędkości.

Funkcjonariusze w trakcie działań zatrzymali 1 kierującego w stanie po użyciu alkoholu, 1 w stanie nietrzeźwości oraz kierującego skuterem, który posiadał dwa aktywne zakazy. Impreza minęła bardzo spokojnie, bez żadnych poważnych wydarzeń.

podinsp. Edyta Bagrowska

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *