„PO PROSTU MAM TALENT 2024” po raz trzeci – tym razem na scenie ZTA przedszkolaki…

, ,

Sala widowiskowa Zdrojowego Teatru Animacji w Jeleniej Górze – Cieplicach w poniedziałek 10 czerwca br. była miejscem prezentacji artystycznych II etapu Przeglądu Utalentowanych Wychowanków Jeleniogórskich Przedszkoli „PO PROSTU MAM TALENT 2024”.

Cykl spotkań mających na celu promowanie uzdolnionych dzieci i młodzieży uczęszczającej do jeleniogórskich placówek oświatowych pod egidą Zespołu Placówek Pozaszkolnych – Centrum Wspierania Uzdolnień zatoczył krąg. Dwa lata temu rywalizowali artystycznie uczniowie podstawówek, w ubiegłym roku przedstawiciele szkół ponadpodstawowych a obecnie przedszkolaki. Po zakwalifikowaniu przez placówki wykonawców do półfinału, w przeglądzie wzięli udział przedstawiciele z

10 jeleniogórskich przedszkoli. Występy wokalne i taneczne oraz popisy akrobatyczne a także  dostarczone prace plastyczne przedszkolaków oceniało jury konkursu w składzie:

1.  Tadeusz Wnuk – Dyrektor Teatru im. C.K. Norwida w Jeleniej Górze – przewodniczący jury,
2.  Aneta Kolendo – Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Jeleniej Góry,
3.  Paweł Domagała – Zastępca Naczelnika Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Jeleniej Góry
4.  Sylwia Raban – nauczyciel muzyki z ZPP – CWU w Jeleniej Górze,
5.  Agnieszka Cel – nauczyciel muzyki z Państwowej Szkoły Muzycznej im. St. Moniuszki   w Jeleniej Górze,
7.  Ewa Nyc – nauczyciel plastyki z ZPP – CWU w Jeleniej Górze.

Bezpośrednio po zakończeniu przeglądu, wysłuchaniu wszystkich uczestników jury najwyżej oceniło następujących wykonawców:

1. Zosię Karpiów wraz z towarzyszącą grupą przedszkolaków prezentującą  przedstawienie teatralno-muzyczne „Wiosna na łące” z Miejskiego  Przedszkola nr 2  w Jeleniej Górze.
2. Grupę taneczną  „Tygryski” za wykonanie tańca „Kankan” a także Zosię Walczak za wykonanie układu akrobatycznego z Miejskiego Przedszkole nr 10 w Jeleniej Górze.
3. Zespół śpiewający piosenkę “Kaczka Dziwaczka” z  filmu “Akademia Pana Kleksa” oraz wykonawców tańca grupowego “Taniec motyli” do utworu Eugen Doga “Gramophone waltz” z Miejskiego Przedszkola nr 13 w Jeleniej Górze.
4. Grupę taneczną prezentującą „Taniec  hiszpański” z Miejskiego Przedszkola nr 19 im. Kubusia Puchatka w Jeleniej Górze.
5. Recytatora prezentującego inscenizację wiersza J. Brzechwy “Leń” z  Publicznego Przedszkola “Promyczek” w Jeleniej Górze.

Podczas eliminacji II etapu Konkursu wyeksponowane zostały również prace plastyczne przedszkolaków. Jury do finału zakwalifikowało:

1. Zestaw prac zatytułowanych „Wiosenne okno”, których autorką jest Nela Maksymowicz – wychowanka Miejskiego Przedszkola nr 2 w Jeleniej Górze.
2. Obraz na płótnie „Zachód słońca” autorstwa Aleksandry Kopki z Niepublicznego Przedszkola „Piątka” w Jeleniej Górze>
3. Rysunki Dobrosławy Wysockiej a także rzeźbę Tadeusza Biernata – przedszkolaków Miejskiego Przedszkola nr 11 im. Krasnala Hałabały w Jeleniej Górze.

Wykonawcy i autorzy prac plastycznych wyłonieni przez jury zaprezentują swoje talenty i umiejętności podczas miejskich obchodów Dnia Edukacji Narodowej 14 października br. w Zdrojowym Teatrze Animacji w Jeleniej Górze. Minione, odbywajace się po raz trzeci tego typu spotkanie w postaci półfinału eliminacji uzdolnionych wokalistów, tancerzy i plastyków wróży dobrze na przyszłość. Organizatorzy przekonani są, że przedsięwzięcie na stałe wpisało się w kalendarz miejskich działań oświatowo – wychowawczych i zasługuje na cykliczne powtarzanie.  Dotychczasowe Gale finałowe z okazji DEN odbywały się na wysokim poziomie i zostały bardzo pozytywnie odebrane przez publiczność. Jest wiele przesłanek aby przypuszczać że i nadchodzący finał zachwyci przybyłych widzów.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *