Pierwszy raz powołano kobietę na stanowisko komendanta

,

19 kwietnia w Komendzie Głównej Straży Granicznej odbyła się uroczystość powołania płk SG Moniki Musielak na stanowisko Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej oraz płk. SG Sławomira Klekotki na stanowisko Komendanta Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej. Ponadto ppłk SG Arkadiusz Tywoniuk został mianowany na stanowisko Dyrektora Zarządu Granicznego KGSG.

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji z dniem 19 kwietnia powołał płk SG Monikę Musielak na stanowisko Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej, z kolei płk. SG Sławomira Klekotkę na stanowisko Komendanta Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej. Natomiast rozkazem personalnym Komendanta Głównego SG ppłk SG Arkadiusz Tywoniuk został z dniem 19 kwietnia mianowany na stanowisko Dyrektora Zarządu Granicznego KGSG. Decyzje o powołaniach i rozkaz o mianowaniu wręczył oficerom Komendant Główny Straży Granicznej gen. bryg. SG Robert Bagan.

W obecności Dyrektor Biura Kadr i Szkolenia KGSG płk SG Joanny Kosteckiej Komendant Główny SG gen. bryg. SG Robert Bagan pogratulował każdemu z oficerów objęcia stanowiska. Podkreślił wagę zadań i obowiązków związanych z ochroną granic Polski, jakie spoczywają na każdym nich. Zwracając się do płk SG Moniki Musielak zaznaczył, że jest ona pierwszą w historii kobietą, która objęła stanowisko komendanta oddziału Straży Granicznej. Wszystkim oficerom życzył satysfakcji i sukcesów w realizacji codziennych zadań.

źródło:eluban

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *