Oszustwo przy sprzedaży mieszkania

, ,

W październiku ubiegłego roku w Jeleniej Górze doszło do oszustwa przy sprzedaży jednego z lokali mieszkalnych. Zainteresowani jego zakupem przekonali sprzedającą do złożenia niezgodnego z prawdą oświadczenia w akcie notarialnym, iż uregulowali całą należność w wysokości 450 tysięcy złotych. Okazało się, że do dzisiaj nie dopłacili 100 tysięcy złotych. Teraz za swój czyn odpowiedzą przed sądem, a grozić im może nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze w wyniku prowadzonych działań zatrzymali 51-letnią kobietę i 58-letniego mężczyznę, którzy podejrzani są o oszustwo.

Jak ustalili funkcjonariusze, zatrzymani byli zainteresowani zakupem mieszkania o wartości 450 tysięcy złotych. Podczas finalizowania transakcji umowy zakupu lokalu przekonali sprzedającą do złożenia niezgodnego z prawdą oświadczenia w akcie notarialnym, iż uregulowali całą należność w wysokości 450 tysięcy złotych. Okazało się, że para wpłaciła 350 tysięcy, obiecując dopłatę 100 tysięcy złotych, których do dzisiaj nie wpłacili. Do zdarzenia doszło w październiku ubiegłego roku w Jeleniej Górze.

Mieszkańcy powiatu karkonoskiego usłyszeli już zarzut w tej sprawie. Teraz za popełniony czyn odpowiedzą oni przed sądem, a grozić im może nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy.

podinspektor Edyta Bagrowska

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *