Nowe, ekologiczne radiowozy trafiły do jeleniogórskiej komendy

, , ,

Flota jeleniogórskiej policji powiększyła się o kolejne 2 nowe, ekologiczne i nowoczesne radiowozy.

29 czerwca br. na parkingu przy siedzibie Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu odbyło się spotkanie związane z przekazaniem 9 nowych pojazdów służbowych dla dolnośląskich policjantów, z czego 2 trafiły do jeleniogórskiej komendy.

Elektryczne radiowozy marki Nissan Leaf, zostały zakupione dzięki wspólnemu projektowi, którego partnerami są Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu i Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu.

Nowe auta różnią się w codziennej obsłudze, od tych wykorzystywanych dotychczas przez funkcjonariuszy, w tym także w aspekcie emisji spalin do atmosfery. Pojazdy wyposażone zostały w silniki o mocy 150 KM i 320 nm maksymalnego momentu obrotowego, co daje w efekcie przyspieszenie od 0 do 100 km/h, na poziomie około 8 sekund. Auta skonfigurowano w wersji oznakowanej i posiadają one ciekawe rozwiązania ułatwiające pracę funkcjonariuszom, a także najnowocześniejsze systemy bezpieczeństwa. Będą teraz wykorzystywane przez policjantów z terenu Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze i z Karpacza. Wartość pojazdów przekazanych dla garnizonu jeleniogórskiej policji wynosi blisko 500 tysięcy złotych.

„Flota naszego garnizonu jest sukcesywnie uzupełniana o kolejne nowe pojazdy. Otrzymane samochody są niewątpliwie ważnym elementem mającym wpływ na funkcjonowanie jeleniogórskiej Policji, będąc kolejnym wzmocnieniem technicznym dla funkcjonariuszy w ich codziennej służbie”– słyszymy.

Źródło:KWP Wrocław

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *