Nowa rowerowa inwestycja w Lubaniu

, , , , ,

W Lubaniu powstanie nowe centrum szkoleniowe, które umożliwi rowerzystom doskonalenie swoich umiejętności w jeździe rowerami górskimi.

To będzie pierwsze centrum szkolenia rowerzystów górskich w regionie jeleniogórskim. Powstanie tu pętla o długości 1,5 km, która będzie służyć rowerzystom do podszkolenia ich umiejętności i przygotowania się do bardziej wymagających tras. Singletrack będzie odpowiednio przygotowany pod względem technicznym, zawierając różnego rodzaju przeszkody terenowe i umożliwiając jazdę po kamieniach. W Rowerowym Parku Umiejętności zajęcia szkoleniowe będą prowadzone przez instruktorów i nauczycieli wychowania fizycznego.

Centrum szkoleniowe to efekt coraz większego zainteresowania tras singletrackowych na terenie Dolnego Śląska. Tworzone są nowe ścieżki rowerowe, które cieszą się dużym zainteresowaniem wśród rowerzystów. Wzrasta liczba osób, które chcą spędzać swój wolny czas w ten sposób. Niestety, nie wszyscy korzystający z tych tras są odpowiednio przygotowani i przeszkoleni do jazdy.

Rowerowy Park Umiejętności powstanie we współpracy z Ministerstwem Sportu, Urzędem Marszałkowskim i Urzędem Miasta. Wartość inwestycji wyniesie ponad 4 miliony złotych.

 

Fot. vecstock freepik

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *