Nakręć się na przyszłość!

, , , , ,

Masz między 18 a 26 lat? Mieszkasz w województwie dolnośląskim? Nie masz doświadczenia w branży audiowizualnej, a chciał(a)byś je zdobyć? Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych oraz Netflix wystartowały z naborem do bezpłatnych warsztatów pod nazwą „Nakręć się na przyszłość!”, które wprowadzają w tajniki produkcji filmowej i zawodu filmowca. Dolnośląskie Centrum Filmowe jest regionalnym partnerem wydarzenia.

Aby zgłosić swój udział, należy wypełnić ankietę i przesłać 2-minutowy film przedstawiający motywację do podjęcia pracy w branży filmowej. Spośród nadesłanych zgłoszeń organizatorzy wybiorą 20 osób, które zaproszą do Sokołowska na dwudniowe warsztaty filmowe (16 i 17 sierpnia), podczas których uczestnicy będą mogli sprawdzić, na czym polega praca przy produkcji filmu lub serialu oraz zapoznają się z prezentacją wybranych zawodów związanych z produkcją filmową. W branży filmowej pracują nie tylko reżyserzy, aktorzy, scenarzyści i producenci – wydarzenie ma uświadomić młodzieży, jakie zawody filmowe są w ich zasięgu ręki i że, aby je wykonywać, należy jedynie odpowiednio się przeszkolić i zdobyć praktyczne doświadczenie.

Warsztaty mają charakter bezpłatny, a nocleg i wyżywienie zapewniają organizatorzy. Nie należy zwlekać ze zgłoszeniem: nabór do projektu trwa do 30 lipca! Informacja o zakwalifikowaniu się zostanie ogłoszona na stronie KIPA między 4 a 8 sierpnia.

W drugim etapie 3 osoby z każdego województwa uczestniczącego w projekcie zostaną zaproszone do udziału w warsztatach Film Spring Open w Krakowie. Wydarzenie odbędzie się w dniach 10-19 października 2023 r., a poprzedzi je seria wprowadzających szkoleń online. Osoby biorące udział w warsztatach będą miały za zadanie przygotować pod okiem mentorów filmy o wybranych zawodach filmowych.

Szczegółowe informacje dotyczące naboru oraz ankieta są dostępne na stronie organizatora: NAKRĘĆ SIĘ NA PRZYSZŁOŚĆ

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *