Najstarszy uczestnik 23. Parady Rowerów

, , , ,

Ma 85 lat, w Paradzie Rowerów przejechał już niemalże 20 razy. Pan Zbigniew odebrał z rąk Prezesa KARR S.A. wyróżnienie dla najstarszego uczestnika 23. Parady Rowerów.

Na co dzień mieszka w Mysłakowicach. Tam przeniósł się z Brześci nad Bugiem. Jeśli tylko pogoda i forma pozwala – wsiada na rower i przemierza karkonoskie tereny na ulubionym jednośladzie, na którym osobiście przyjechał do siedziby Karkonoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego w Jeleniej Górze.

„Pamiętam, gdy pierwsze edycje Parady Rowerów liczyły więcej kilometrów, a trasa sięgała też innych miejscowości – wspomina Pan Zbigniew – podczas jednej z nich pomagałem nawet jednej pani, która razem z dzieckiem chciała dołączyć do kolarzy. Sam jechałem i asekurowałem tę kobietę i wspólnie dojechaliśmy na finał”.

„Parada Rowerów to wydarzenie z tradycją – jak się okazuje wielopokoleniową – dodaje Hubert Papaj – Prezes KARR. W tym roku po raz kolejny byliśmy świadkami jak całe rodziny gromadziły się na Placu Ratuszowym, aby wspólnie z ponad tysiącem osób, pasjonatów Parady, przejechać ulicami Jeleniej Góry i Łomnicy w niebieskich koszulkach. Szczerze jestem wzruszony. Uczestników było około 1300. Najmłodsze miały od 5-6 lat. Najstarszy – Pan Zbigniew – bardzo nam zaimponował. Oby każdy z nas będąc w jego wieku miał na tyle siły i zdrowia, aby z uśmiechem kontynuować kolarskie zamiłowanie.”

Od Prezesa KARR S.A. oprócz specjalnego dyplomu, pan Zbigniew otrzymał także akcesoria przydatne dla każdego rowerzysty.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *