Na pomoc bezdomnym ruszyli mundurowi i pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej

, , , ,

29 listopada 2023 roku dzielnicowi z Komisariatu Policji w Szklarskiej Porębie wspólnie ze strażnikami miejskimi oraz pracownikami MOPS sprawdzali miejsca, gdzie mogą przebywać osoby w kryzysie bezdomności, których życie i zdrowie z uwagi na niskie temperatury może być zagrożone.

Akcja miała charakter pomocowy i miała na celu zebranie informacji o miejscach przebywania osób bezdomnych, udzielanie im niezbędnej informacji o zagrożeniach związanych ze spadkiem temperatur, a także udzielanie wszelkiej pomocy w granicach posiadanych kompetencji.

W przypadku spotkania osoby bezdomnej będącej pod wpływem alkoholu policjanci w zależności od sytuacji odwożą taką osobę do Ogrzewalni w Jeleniej Górze bądź umieszczają w policyjnym areszcie do wytrzeźwienia. Takie osoby najczęściej z powodu wypitego alkoholu nie odczuwają zimna, a są najbardziej narażone w niskich temperaturach na śmierć z powodu wychłodzenia organizmu.

Policja prosi o informacje o osobach bezdomnych, samotnych i bezradnych, których, życie jest zagrożone z uwagi na niskie temperatury.

Nie bądźmy obojętni. Pamiętajmy, że od naszej reakcji może zależeć ludzkie życie.

podinspektor Edyta Bagrowska

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *