MPGK o Dniu Wszystkich Świętych

, , ,

Znamy już ustalenia dotyczące zbliżającego się Dnia Wszystkich Świętych, które ustaliło Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Jeleniej Górze.

Ustalenia dotyczą organizacji ruchu i bezpieczeństwa pieszych na cmentarzach:

  • Cmentarz Stary w Jeleniej Górze, ul. Sudecka 44
  • Cmentarz Nowy w Jeleniej Górze, ul. Sudecka 68
  • Cmentarz w Cieplicach przy ul. Krośnieńskiej 18A
  • Cmentarz w Sobieszowie przy ul. Romera

Od 23.10.2023r. do 06.11.2023r. z powodów logistycznych, przyjęto całkowity zakaz wjazdu na teren cmentarzy pojazdów innych niż uprzywilejowane. W tym szczególnym czasie, do wjazdu na teren cmentarzy upoważnione są wyłącznie pojazdy: służb komunalnych związane z administracją i nadzorem cmentarzy, porządkowe i zbierające odpady, pojazdy firm świadczących usługi cmentarne, a także pojazdy: Policji, Straży Miejskiej, Pogotowia Ratunkowego, Straży Pożarnej. Wszystkie osoby odwiedzające groby, proszone są o zachowanie szczególnej ostrożności oraz o nietarasowanie dróg cmentarnych i ścieżek.

Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej zwraca się z serdeczną prośbą do wszystkich osób opiekujących się grobami, aby na cmentarzach zastosowali się do ogólnie przyjętych zasad segregacji odpadów w następujący sposób:
Wszelkie rośliny, trawy, czy żywe kwiaty bez ozdób, będziemy składać do pojemników opisanych („ODPADY BIO”). Szklane znicze, folie, plastik, czy tworzywa sztuczne (np. wieńce), po zgnieceniu, wyrzucamy do pojemnika z opisem („ZMIESZANE ODPADY”).

Zapraszamy osoby opiekujące się grobami do nieodpłatnego pobierania worków na liście, w dniach: od 16.10.2023 do 31.10.2023r. w godzinach od 7.00 do 15.00, w poniższych lokalizacjach:

  • w biurze obsługi na Starym Cmentarzu
  • na Nowym Cmentarzu, obsługa przed kaplicą
  • w Cieplicach ul. Krośnieńska, obsługa przed kaplicą

Worki pełne liści prosimy o umieszczanie w już wystawionych pojemnikach opisanych: „ODPADY BIO”

Zarząd Cmentarza prosi osoby odwiedzające nekropolie, o zachowanie czystości i porządku podczas pielęgnacji grobów, poprzez niepozostawianie odpadów obok pojemników, ale wrzucanie ich do kontenerów do tego celu przeznaczonych”- słyszymy.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Box3 baner duży - prostokąt