Młodzież będzie uczyć się mediacji

, , , ,

W czwartek 9 listopada o 08:00 w sali nr 56 Uniwersytetu Ekonomicznego – Filii w Jeleniej Górze odbyło się podpisanie porozumień uruchamiających system szkoleń podyplomowych dla Uniwersytetu Liderów.

Nowa forma zajęć dedykowana jest absolwentom poprzedniej edycji Uniwersytetu Liderów, organizowanego m.in. przez Towarzystwo Karkonoskie, Uniwersytet Ekonomiczny – Filia w Jeleniej Górze oraz Karkonoską Agencję Rozwoju Regionalnego. Pierwsze zajęcia to warsztaty w Nadleśnictwie Świeradów Zdrój. Pokazanie lasów jako przedsiębiorstwa z uwzględnieniem walorów przyrodniczo naukowych kontra las jako turystyka i zasoby przyrodnicze w odniesieniu do konieczności gospodarowania tym zasobem w kontekście biznesowym i zrównoważonego rozwoju.

W planie jest również organizacja specjalnego szkolenia z mediacji rówieśniczych.

„Praca w grupie to ważny aspekt życia zawodowego. Na co dzień pracujemy z wieloma ludźmi, mamy do wykonania wiele zadań, które wymagają od nas w pracy działań zespołowych. – mówi Hubert Papaj – Prezes KARR S.A. – W takim przypadku nie da się niekiedy uniknąć różnego rodzaju konfliktów, nieporozumień dlatego ważne jest, aby każdy potrafił taki problem w grupie na spokojnie rozwiązać, przedyskutować, znaleźć punkt wspólny z korzyścią dla każdej ze strony. Chcemy aby młodzież – absolwenci Uniwersytetu Liderów taką umiejętność posiadali już teraz i tworzymy dla nich okazję do tego, aby nabywać, uczyć się takiej kompetencji, która niewątpliwie przyda im się w momencie podjęcia etatu. Każdy z takich kursów będzie kończył się uzyskaniem certyfikatu”.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *