MIESZKANKA POWIATU KARKONOSKIEGO OFIARĄ OSZUSTWA. STRACIŁA 75 TYSIĘCY ZŁOTYCH NA FAŁSZYWEJ INWESTYCJI W KRYPTOWALUTY

, , ,

Policja jeleniogórska ostrzega przed próbami oszustw i zaleca szczególną ostrożność przy inwestowaniu środków za pośrednictwem giełdy internetowej, na rynkach kryptowalut czy zakupie akcji różnych firm za pośrednictwem fałszywych serwisów internetowych. O działaniu oszustów przekonała się mieszkanka powiatu karkonoskiego, która chciała zainwestować w kryptowaluty, a straciła w ten sposób 75 tysięcy złotych.

17 czerwca br. do Komisariatu Policji w Szklarskiej Porębie zgłosiła się mieszkanka powiatu karkonoskiego, która padła ofiarą oszustwa, w wyniku którego straciła 75 tysięcy złotych.
Kobieta na jednym z portali społecznościowych znalazła ogłoszenie o możliwości uzyskania dużych zysków z inwestycji w kryptowaluty. Skuszona obietnicą szybkich i wysokich zysków, wypełniła formularz, w którym podała swoje dane osobowe. Następnie, na komunikatorze, skontaktował się z nią mężczyzna podający się za pracownika platformy inwestycyjnej. Pod pretekstem uzyskania dużych zysków nakłonił ją do przelania łącznie 75 tysięcy złotych na konto, do którego nie miała dostępu. Konto to założyła po telefonie od innego mężczyzny, który również podawał się za pracownika platformy.
W wyniku tych działań, kobieta nie tylko nie zarobiła obiecywanych pieniędzy, ale straciła 75 tysięcy złotych.

Sposób działania oszustów wygląda w ten sposób, że dają ogłoszenie  na portalach społecznościowych, w serwisach informacyjnych, że pomagają inwestować pieniądze i w krótkim czasie gwarantują bardzo duże zyski. Osoba zainteresowana wypełnia formularz kontaktowy i już w niedługim czasie oddzwania do niego konsultant. Rozmówca wyjaśnia na czym polega ich działalność i jak w szybki sposób można się wzbogacić, następnie osoba instruowana jest telefonicznie krok po kroku, gdzie ma się zalogować, na jakiej stronie internetowej i jaki program ma zainstalować na swoim komputerze.

Policja apeluje o ostrożność przy inwestycjach, które w krótkim czasie gwarantują duże zyski. W związku z tą sprawą, przedstawiamy kilka ważnych ostrzeżeń:
1.    Uważaj na zbyt piękne obietnice: Jeśli oferta inwestycyjna wydaje się zbyt dobra, aby była prawdziwa, prawdopodobnie jest to oszustwo. Wysokie zyski w krótkim czasie są rzadko spotykane i zazwyczaj wiążą się z dużym ryzykiem.
2.    Sprawdzaj wiarygodność platformy inwestycyjnej: Przed przystąpieniem do jakiejkolwiek inwestycji, dokładnie sprawdź platformę i jej pracowników. Szukaj opinii i recenzji w niezależnych źródłach.
3.    Nie podawaj danych osobowych: Nigdy nie podawaj swoich danych osobowych, numerów kont bankowych ani innych poufnych informacji osobom, których tożsamości nie jesteś pewien.
4.    Nie ufaj nieznajomym kontaktującym się przez komunikatory: Oszuści często wykorzystują komunikatory internetowe, aby zyskać zaufanie ofiar. Bądź ostrożny i nie ufaj osobom kontaktującym się z Tobą w ten sposób.
5.    Skonsultuj się z ekspertami: Przed podjęciem decyzji inwestycyjnej skonsultuj się z licencjonowanym doradcą finansowym. Profesjonalna porada może uchronić Cię przed poważnymi stratami.
6.    Zgłaszaj podejrzane aktywności: Jeśli masz podejrzenia, że padłeś ofiarą oszustwa, natychmiast zgłoś to na Policję.

Mieszkańcy powiatu karkonoskiego, jak i całego kraju, powinni być szczególnie czujni i świadomi potencjalnych zagrożeń związanych z inwestycjami online. Policja prowadzi postępowanie w tej sprawie i zachęca wszystkich do zachowania ostrożności i zdrowego rozsądku w kontaktach z nieznajomymi osobami oferującymi szybki zysk.
podinspektor Edyta Bagrowska

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *