Mężczyzna został tymczasowo aresztowany. Miał w domu sporo narkotyków oraz amunicję bez zezwolenia

, ,

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę w związku z posiadaniem przez niego znacznych ilości środków odurzających oraz amunicji bez wymaganego zezwolenia. W trakcie czynności mundurowi zabezpieczyli około 0,5 kg narkotyków. Była to marihuana i metamfetamina. Teraz 35-latek za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Policjanci z Zespołu ds. Zwalczania Przestępczości Narkotykowej Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 35-letniego mieszkańca powiatu karkonoskiego w związku posiadaniem przez niego znacznych ilości środków odurzających oraz amunicji bez wymaganego zezwolenia.

Funkcjonariusze prowadząc czynności uzyskali informację, że mężczyzna najprawdopodobniej ma związek z przestępczością narkotykową. Weryfikując kolejne informacje w tej sprawie, ustalili, że narkotyki może on posiadać w swoim mieszkaniu. Policjanci w zajmowanym przez niego lokalu znaleźli środki odurzające, a w szafce kilkanaście sztuk amunicji, na którą nie posiadał wymaganego zezwolenia. Łącznie zabezpieczyli około 0,5 kg narkotyków. Była to metamfetamina oraz marihuana.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Za posiadanie znacznych ilości środków odurzających oraz nielegalne posiadanie amunicji odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy, ustalają źródło pochodzenia zabezpieczonych narkotyków oraz sprawdzają czy zatrzymany nie zajmował się ich dystrybucją. 22 lutego br. Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze na wniosek prokuratury zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

podinsp. Edyta Bagrowska

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *