Małgorzata Maszkiewicz-tworzy teledyski dla gwiazd

, , , , , , ,

Małgorzata Maszkiewicz, operatorka filmowa i reżyserka mieszkająca w Szklarskiej Porębie, w mediach społecznościowych pochwaliła się współpracą z ShataQS. Stworzyła wraz z piosenkarką teledysk do piosenki “Demon”.

-Kiedy dwie gorliwe Małgorzaty się spotkają to dzieją się cuda. To jedna z tych współprac, gdzie każdy angażuje się na 100% w imię dzieła a ja przy okazji mogę upuścić trochę twórczej krwi, by pozbyć się nadciśnienia z nadmiaru “kreatyn”- czytamy na facebooku.   

To nie pierwsza tego typu współpraca z gwiazdami jaką podjęła artystka. Na swoim koncie Małgorzata Maszkiewicz ma m.in. trzy teledyski do piosenek Katarzyny Groniec. Pierwszą z nich jest “Ballada o Evelyne McHale”. Co ciekawe kanwą do powstania piosenki była prawdziwa historia “najpiękniejszego samobójstwa” , jak określane jest zdjęcie  Roberta Wilesa z 1947 roku. Na zdjęciu widzimy dwudziestokilkuletnią  Evelyn McHale, księgową w firmie grawerskiej, tuż po skoku z osiemdziesiątego szóstego piętra Empire State Building. Sławę zdjęciu zapewnił wiele lat później Andy Warhol, który wykorzystał je w grafice „Suicide (Fallen Body)”.

Kolejnymi piosenkami Katarzyny Groniec, do których klip zrobiła Małgorzata Maszkiewicz są “Cala Down” oraz “Konstelacje”.

Filmowczyni od kilku lat remontuje stary dom w Szklarskiej Porębie. Chata Kazika- to miejsce niezwykłe. I to właśnie w jej wnętrzach powstał teledysk do piosenki “Damian” Natalii Grosiak.

Co ważne w teledyskach znaleźć możemy wiele akcentów lokalnych. Są tu nie tylko urzekające kadry z Karkonoszy i Gór Izerskich ale także miejsca.

Małgorzata Maszkiewicz pracuje także nad autorskim filmem “Powrót”, który bezpośrednio odnosić się  będzie do kobiecości, drzemiącej sile i potędze, także natury.

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *