Konferencja prasowa Platformy Obywatelskiej w Jeleniej Górze

, , , , ,

W Jeleniej Górze odbyła się konferencja prasowa Platformy Obywatelskiej, w której uczestniczyli senator Marcin Zawiła, przewodniczący Platformy Obywatelskiej Jerzy Pokój i poseł Zofia Czernow.

Na konferencji Zofia Czernow i Marcin Zawiła podziękowali  obywatelom za udział w głosowaniu oraz liczną frekwencję. Zofia Czernow została wybrana na kolejna kadencję do sejmu, a Marcin Zawiła pokonał w wyścigu do fotela senatorskiego Krzysztofa Mroza.

Cały czas towarzyszą nam wielkie emocje – powiedziała Zofia Czernow – To święto demokracji dla nas jest wyjątkowo piękne i wielkie. Dolny Śląsk osiągnął 74% frekwencji. Wyniki wyborów są dla nas bardzo satysfakcjonujące. Cieszę się, że Polacy wykazali wielką mądrość i spostrzegawczość. 

Bardzo się cieszę i dziękuję wszystkim tym, którzy wsparli mnie bardzo w kampanii wyborczej – wspomniał Marcin Zawiła – Dziękuję wyborcom, wszystkim tym, którzy się zaangażowali, sztabowi, tym, którzy liczyli głosy i tym, kontrolującym wybory. Jestem dumny z tego wyniku i mam świadomość, że ciężar odpowiedzialności i oczekiwań, który ciąży na mnie i na nas, jest dużo większy. Postaramy się doprowadzić do normalności. 

Chcę po pierwsze podziękować wszystkim, którzy wzięli udział przy urnach, przede wszystkim paniom, bo bez nich nie byłoby takiego wyniku – mówił Jerzy Pokój – ale co ciekawe też chcę podziękować wszystkim młodym ludziom, którzy poszli, zagłosowali nie na ekstremalne partie, ale na partie środkowe. Chcę dodać, że to wielki sukces, ale też ogromna odpowiedzialność. Zdewastowane państwo w wielu miejscach musi natychmiast być naprawiane. Przed senatorem i panią poseł ogrom ciężkiej walki, żeby nie zawieść tych, którzy w nich uwierzyli. To straszliwa odpowiedzialność. 

Mamy 5 mandatów – dodała Zofia Czernow – Jest nas duża grupa do pracy. W przyszłym tygodniu otrzymujemy zaświadczenie z Państwowej Komisji Wyborczej. Zaraz po tym czekamy na zwołanie sejmu i zaprzysiężenie posłów.  Przygotowywane są projekty ustaw, które odwracają tą sytuację związaną z demokracją, czyli żebyśmy odzyskiwali to, co jest najważniejsze. To, o co walczyliśmy tak bardzo. Te pakiety ustaw będą rozpatrywane. Będziemy teraz w większości kierować komisjami. Będziemy również zabiegać o to, by środki unijne dotarły do Polski, bo polskie firmy i Polacy bardzo potrzebują tych pieniędzy. To środki na rozwój i na to, by zrobić krok do przodu. Ja będę działać w komisji finansów, więc będziemy obecnie intensywnie pracować nad budżetem. 

Warto przypomnieć, że Marcin Zawiła był posłem VI kadencji Sejmu RP, natomiast dla Zofii Czernow będzie to już czwarta kadencja.

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *