Kolejne podejście do modernizacji ośrodka kultury

, , , ,

Burmistrz Gryfowa Śląskiego nie odpuszcza i po raz kolejny ogłasza przetarg na modernizację budynku Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury przy ul. Kolejowej 33a w Gryfowie Śląskim w formule zaprojektuj i wybuduj.

„Obecnie funkcjonujący obiekt MGOK znajduje się w bardzo złym stanie technicznym i wymaga remontu kapitalnego. Zarówno pracownie tematyczne, sala teatralna jak i pozostałe pomieszczenia nie spełniają norm niezbędnych do prowadzenia poszczególnych zajęć i całej działalności kulturalnej. Budynek nie jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych” – przyznawał Burmistrz Gryfowa Śląskiego, który o środki na przebudowę z rozbudową zawnioskował do władz centralnych.

Marzeniem Burmistrza było wyremontowanie tego obiektu, aby stał się wizytówką Gryfowa Śląskiego oraz dobudowanie do niego Sali widowiskowej z prawdziwego zdarzenia.

„Stan techniczny obiektu aktualnie funkcjonującego MGOK nie pozwala na realizację jego celów, dla których został powołany. Realizacja projektu w głównej mierze rozwiąże problem braku nowoczesnej infrastruktury publicznej instytucji kultury, odpowiadającej również potrzebom osób z niepełnosprawnościami i starszych, a co za tym idzie pozwoli na zwiększenie poziomu dostępności do zasobów kultury przez te osoby i w ogóle szerokie grono odbiorców”– dodawał Burmistrz Poniźnik, który zgodnie z wnioskiem otrzymał dofinansowanie.

Wartość inwestycji w trakcie sporządzania kosztorysu szacowano na: 6.000.000 złotych, z czego 1.000.000 złotych miał pochodzić ze środków własnych Gminy Gryfów Śląski. Z Polskiego Ładu Gmina otrzymała 5 milionów. I ktoś powie, że mają szczęście, ale … w między czasie przyszła drożyzna. Ceny materiałów oraz usług budowlanych poszybowały niebotycznie w górę. Wyliczenia sprzed złożenia wniosku stały się niewiele warte. Aczkolwiek dofinansowanie przyszło i żal go zwrócić, bo nie wiadomo, czy i kiedy będzie można otrzymać kolejne środki na taki cel.

Przetargi na przebudowę z rozbudową kończyły się astronomicznymi kwotami. Wykonawcy żądali dwa razy więcej, niż Gmina miała zabezpieczone w budżecie. Dlatego też burmistrz zrezygnował z rozbudowy obiektu o salę widowiskową i postanowił doprowadzić istniejący obiekt do jak najlepszego stanu. Jednak i to okazało się nie lada wyzwaniem, bo pierwszy przetarg został unieważniony z powodu … astronomicznych cen, jaki żądał chętny przeprowadzić modernizację wykonawca.

Burmistrz jednak nie odpusza i ogłasza kolejny przetarg. Przedmiotem inwestycji jest modernizacja budynku Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury przy ul. Kolejowej 33a w Gryfowie Śląskim w formule zaprojektuj i wybuduj. Zadanie polega na opracowaniu pełnej dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem decyzji pozwolenia na budowę budynku Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury oraz przeprowadzenie prac budowlanych zgodnie z dokumentacją projektową. – czytamy w ogłoszeniu.

Czy tym razem znajdą się wykonawcy, którzy zaproponują niższe ceny? O tym przekonamy się na koniec lipca.

źródło:lwówecki.info

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *