Kolejami Dolnośląskimi na Dni Morza do Świnoujścia!

, , ,

Po raz pierwszy w historii na Dni Morza do Świnoujścia Dolnoślązacy dotrą na pokładzie Kolei Dolnośląskich. W tę sobotę (1 lipca) z Wrocławia wyruszy drugi uruchomiony na tej trasie pociąg – w podwójnym składzie, by na tradycyjne święto dowieźć ponad 500 osób z południa Polski. 

Uruchomione przez Koleje Dolnośląskie wakacyjne połączenie łączące stolicę Dolnego Śląska z miastami województwa zachodniopomorskiego okazało się strzałem w dziesiątkę. Od początku funkcjonowania cieszy się ogromną popularnością – planowana pula biletów na najbliższe kursy sprzedaje się w ekspresowym tempie. Dlatego spółka zdecydowała się powiększyć skład, tak aby na najbliższe Dni Morza w Świnoujściu mogła dotrzeć większa liczba podróżnych. 

„Jesteśmy regionem, w którym jest najwięcej zabytków w Polsce, mamy wyżyny, niziny, jeziora i brakowało nam do tej pory tylko morza. Dzięki Kolejom Dolnośląskim teraz to morze będzie zdecydowanie bliżej. Jestem jednak przekonany, że ruch turystyczny w okresie wakacyjnym będzie dynamiczny w obie strony bo wielu mieszkańców Pomorza będzie chciało zwiedzić przepiękne Sudety i Karkonosze” – mówi marszałek Cezary Przybylski.

Niewątpliwie na popularność nowego połączenia kolejowego wpływa szybkość oraz komfort podróży. Trasa od Świnoujścia do Wrocławia przebiegająca przez Międzyzdroje, Szczecin (Dąbie), Zieloną Górę, Głogów, Lubin, Legnicę zajmuje w sumie 5 godz. 30 minut. Pasażerowie podróżują najnowszymi w taborze Kolei Dolnośląskich pięcioczłonowymi pojazdami elektrycznymi typu Elf2. 

„Województwo dolnośląskie jest nam bardzo bliskie bo od wielu już lat mieszkańcy tego województwa wybierają Świnoujście na miejsce swojego wypoczynku. Każde działanie które może nam ułatwić skomunikowanie się jest przez nas ze wszech miar popierane” – mówi Janusz Żurkiewicz, Prezydent Świnoujścia.

Decyzja o uruchomieniu wakacyjnej trasy to kolejny krok milowy w dynamicznym rozwoju spółki, która w tym roku świętuje jubileusz 15-lecia istnienia.  

„Dzięki zaangażowaniu marszałka mogliśmy zakupić nowe, ekologiczne pojazdy. Dzięki nim możemy wozić Dolnoślązaków do Świnoujścia. Zapewniamy także najlepszy wśród konkurencji czas przejazdu. Z uwagi na duże zainteresowanie łączymy dwa pociągi  – będą miały w sumie 10 członów i ponad 400 osób przejedzie nimi nad morze” – mówi Damian Stawikowski, Prezes Kolei Dolnośląskich.

Pociąg KD Premium Nadmorski kursuje w letnie weekendy (dodatkowo pojedzie w święto obchodzone 15 sierpnia). Z Wrocławia Głównego nad morze wyruszy w każdą sobotę o godzinie 5:40, by dotrzeć do Świnoujścia o 11:10. Ze Świnoujścia będzie kursować w niedziele od godziny 16:40 do 22:07.  

Połączenie to nie lada gratka dla Pomorzan, którzy uzyskują najszybszy, kolejowy dostęp do obfitującego w zabytki województwa na południu Polski. Dolny Śląsk to prawdziwa skarbnica historii i architektury, z pięknymi zamkami, pałacami i kościołami. Dolina Baryczy, Góry Stołowe i Karkonosze oferują wspaniałe możliwości dla miłośników przyrody i aktywnego wypoczynku. Dolny Śląsk to także mekka dla miłośników kultury i sztuki, z niezwykłymi muzeami, festiwalami i wydarzeniami artystycznymi. 

W pociągu obowiązuje całkowita rezerwacja miejsc. Bilet normalny w relacji Świnoujście – Wrocław Główny oraz Szczecin Dąbie – Wrocław Główny kosztuje 79 zł. Za dodatkową opłatą i do wyczerpania miejsc można zabrać ze sobą rower. Bilety można kupić wyłącznie przez platformę Koleo.  

Więcej informacji o nowym połączeniu wraz z rozkładem jazdy na www.kolejedolnoslaskie.pl/oferty-taryfowe/swinoujscie/ . 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *