Kierował niesprawnym technicznie autem, wypadł z drogi i uderzył w drzewo

, ,

Policjanci jeleniogórskiej drogówki wczoraj ukarali mandatem w wysokości 3550 złotych 28-letniego mężczyznę, który kierował niesprawnym technicznie pojazdem, wypadł z drogi i uderzył w drzewo, a dodatkowo przechodził w miejscu niedozwolonym. Dowód rejestracyjny został zatrzymany, gdyż pojazd zagrażał bezpieczeństwu.

Policjanci jeleniogórskiej drogówki 31 lipca br. około godziny 16.15 pojechali na zgłoszenie, z którego wynikało, że na ul. Konstytucji 3 Maja w Jeleniej Górze pojazd osobowy wypadł z drogi.

Na miejscu funkcjonariusze zauważyli samochód marki Mercedes, poza drogą, który uderzył w drzewo. Kierowcy nie było na miejscu. Mundurowi rozpoczęli jego poszukiwanie, a chwilę później zauważyli mężczyznę przechodzącego w miejscu niedozwolonym przez jezdnię.

Okazało się, że jest to poszukiwany przez nich kierowca. Mężczyzna podszedł do nich i przyznał się, że to on kierował autem oraz oświadczył, że pojazd jest niesprawny technicznie, a wypadł z drogi, gdyż nie działają hamulce.

Policjanci ukarali 28-latka mandatem w wysokości 3550 złotych za kierowanie niesprawnym technicznie pojazdem, stworzenie innego zagrożenia w ruchu drogowym oraz przechodzenie przez jezdnię w miejscu niedozwolonym. Ponadto zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu ze względu na stan techniczny.

podinspektor Edyta Bagrowska

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *