Karkonoskie spotkania krajoznawczo-historyczne

, , ,

Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze oraz Regionalna Pracownia Krajoznawcza Karkonoszy przy Oddziale PTTK „Sudety Zachodnie” w Jeleniej Górze zapraszają na „Karkonoskie spotkania krajoznawczo-historyczne”.

Osiemnaste spotkanie zaplanowano na środę 27 września 2023 roku. Zainteresowanych uczestnictwem w imprezie zapraszamy do Muzeum Karkonoskiego w Jeleniej Górze przy ulicy Jana Matejki 28.

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 9.00.

W pierwszej części spotkania uczestnicy wysłuchają wykładu Andrzeja Mateusiaka (wiceprezesa Oddziału PTTK „Sudety Zachodnie”) poświęconego historii zamku Chojnik.

W drugiej części spotkania zejdą na przystanek MZK przy Urzędzie Miasta i przejadą do Sobieszowa skąd pójdą pieszo do warowni. Po zwiedzeniu zamku i odpoczynku w miejscowej gospodzie zejdą do Sobieszowa gdzie zakończymy nasz spacer.

W spotkaniu może wziąć udział każdy zainteresowany historią naszego grodu oraz spacerem na świeżym powietrzu, nie trzeba się nigdzie zapisywać. Udział w spotkaniu jest bezpłatny, wskazane jest jedynie ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków (członkowie PTTK są ubezpieczeni w ramach opłaconej składki członkowskiej). Jest to impreza non-profit.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *