Karkonoski door-to-door

, , , ,

Od 1 czerwca 2024 roku Powiat Karkonoski wznowił świadczenie nieodpłatnej usługi transportowej door-to-door  w ramach „Programu osłonowego w zakresie organizacji transportu door-to-door na terenie powiatu karkonoskiego”.

Program ten jest skierowany do mieszkańców powiatu karkonoskiego, którzy ukończyli 18 lat i mają ograniczoną mobilność związaną z niepełnosprawnością  lub trudnościami w samodzielnym przemieszczaniu się. Osoby niepełnoletnie mogą korzystać z usługi w towarzystwie opiekuna.

Dzięki tej usłudze mieszkańcy mogą dotrzeć do urzędów, przychodni zdrowia  czy na rehabilitację. Usługa jest realizowana na terenie powiatu karkonoskiego, a w uzasadnionych przypadkach także poza jego granicami. Transport obejmuje odebranie osoby z domu, przewiezienie do miejsca docelowego i powrót do domu.

Zgłoszenia na przewozy przyjmowane są od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 14:00 :
• pocztą elektroniczną pod adresem: pomoc-d2d@powiatkarkonoski.eu,
• telefonicznie pod numerem: 500 060 146,
•  pisemnie za zwrotnym potwierdzeniem wykonania usługi.

Formularz zgłoszeniowy jest dostępny na stronie głównej powiatu karkonoskiego: https://powiatkarkonoski.eu/transport-osob-niepelnosprawnych-karkonoski-door-to-door.html

Ważne jest, aby zainteresowany mieszkaniec zaplanował wizytę z wyprzedzeniem i złożył zapotrzebowanie na usługę przynajmniej 3 dni wcześniej, otrzymując potwierdzenie możliwości realizacji usługi.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *