Już w piątek wernisaż: Dariusz Miliński. Czytając ślady…

, , , ,

Już w ten piątek wernisaż: Dariusz Miliński. Czytając ślady…

Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 18:00 w Galerii BWA Jelenia Góra.

Na wystawie zaprezentowane zostaną najnowsze prace malarskie Dariusza Milińskiego, które stanowią jego komentarz do współczesności.
Dariusz Miliński (ur. 1957 r. w Cieplicach) jest artystą plastykiem. Uczestniczył w przeszło 250 wystawach indywidualnych i ponad 250 zbiorowych m.in. w Polsce, Niemczech, Francji, Belgii oraz USA. Brał udział w kilkudziesięciu happeningach artystycznych i przedstawieniach teatralnych. Zdobył wiele nagród i wyróżnień. Jest niestrudzonym animatorem kultury. Założył grupę artystyczną „Pławna 9”. Jest twórcą Zamku Legend Śląskich, Grodu Rycerskiego, Muzeum Przesiedleńców oraz Arki Noego. Jego prace znajdują się w zbiorach prywatnych i państwowych w kraju oraz za granicą.
Zdaniem Henryka Wańka „Miliński jest poetą, który zamiast pisać, maluje. Ale poezja to jest byt falujący. Jego fale niosły Milińskiego cierpliwie, aż stał się wielkim poetą. Malującym. Wręcz nie ma go z kim porównać. Świat, jaki przedstawia, jest (jak u Leśmiana, który malować nie potrafił) niby baśniowy. Sklecony ze wszystkiego, co najlepsze – w nim, w nas, w świecie”.
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *