Jeleniogórscy policjanci najlepsi w Finale Eliminacji Wojewódzkich do XXVII Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji Turniej Par Patrolowych

, , ,

28 czerwca 2023 roku policjanci przystąpili do rywalizacji w ramach Finału Eliminacji Wojewódzkich do XXVII Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji Turniej Par Patrolowych „Patrol Roku”.

Kilkudziesięciu najlepszych w swoich jednostkach funkcjonariuszy służb patrolowo – interwencyjnych z Dolnego Śląska przyjechało reprezentować komendy miejskie i powiatowe oraz walczyć o tytuł „Patrolu Roku”. Policjanci rywalizowali w konkurencjach na strzelnicy i torze przeszkód, a także musieli rozwiązać test z wiedzy zawodowej dotyczący m.in. przeciwdziałania przemocy w rodzinie, prawa karnego i prawa wykroczeń, przepisów ruchu drogowego oraz zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Wszystkie te konkurencje miały na celu ocenę wszechstronnego przygotowania policjantów do pełnienia codziennej służby. Dla biorących w turnieju udział funkcjonariuszy była to okazja do sprawdzenia samych siebie oraz przede wszystkim do dobrej zabawy podczas rywalizacji i wzmocnienia współpracy z policjantami z innych jednostek.

Po przeprowadzeniu wszystkich konkurencji i podliczeniu wyników wyłonieni zostali najlepsi z najlepszych policjantów patrolowych garnizonu dolnośląskiego. Pierwsze miejsce zdobyli – sierż. Damian Nowak oraz sierż. szt. Patryk Niedopytalski z Referatu Patrolowo-Interwencyjnego Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Gratulacje wszystkim uczestnikom turnieju osobiście złożył Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu nadinsp. Dariusz Wesołowski, który w obecności Naczelnika Wydziału Prewencji KWP we Wrocławiu podinsp. Pawła Adamczaka oraz przedstawiciela NSZZP nadkom. Bartłomieja Maniakowskiego, wręczył laureatom pamiątkowe dyplomy i puchary oraz nagrody. Szef dolnośląskich policjantów nie szczędził najlepszym z funkcjonariuszy słów uznania za włożony wysiłek oraz życzył kolejnych sukcesów na etapie ogólnopolskim.

Dolny Śląsk w ogólnopolskim finale, który odbędzie się we wrześniu na terenie Szkoły Policji w Słupsku, reprezentować będą funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze oraz Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu.

„Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy, a zdobywcom I i II miejsca dodatkowo życzymy dalszych sukcesów w Słupsku”.

Źródło:KWP Wrocław

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *