Jelenia Góra. Pilot Cessny awaryjne lądował w rzece

, , , , ,
W niedzielę po 13. w pobliżu lotniska w Jeleniej Górze miało miejsce awaryjne lądowanie Cessny 182. Pilot czteroosobowego górnopłatowca, zmuszony do awaryjnego lądowania, zdecydował się zrobić to na rzece.
Do zdarzenia doszło na terenie miejscowości Dąbrowica w pobliżu jeleniogórskiego lotniska. Pilot, który awaryjnie lądował na rzece samodzielnie opuścił maszynę i doszedł do znajdującej się opodal drogi, gdzie pomocy udzielił mu przybyły na miejsce zespół ratownictwa medycznego.

„#ZRMJeleniaGoraOginskiego udzielał dzisiaj pomocy pilotowi, który awaryjnie lądował na rzece, w okolicy miejscowości Dąbrowica. Wezwanie alarmowe otrzymaliśmy o godzinie 13:20. Do wypadku został również zadysponowany Ratownik 15 z Lotnicze Pogotowie Ratunkowe ale został odwołany po dotarciu ZRM na miejsce zdarzenia. Mężczyzna, na szczęście, nie odniósł poważnych obrażeń, ale ze względu na mechanizm urazu został przetransportowany do Wojewódzkie Centrum Szpitalne Kotliny Jeleniogórskiej na dalszą diagnostykę” – informuje poprzez media społecznościowe Pogotowie Ratunkowe w Jeleniej Górze.

Przyczyny wypadku wyjaśniać będzie Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych.

źródło:eluban.pl

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *