IX Terenowy Bieg Przedszkolaka przechodzi do historii

, , , ,

Za nami kolejne ważne wydarzenie. W czwartek 14 września między 10:00 a 12:00 odbył się IX Terenowy Bieg Przedszkolaka w Miejskim Integracyjnym Przedszkolu nr 14 w Jeleniej Górze. Wydarzenie organizowane jest cyklicznie, a w tym roku organizację dodatkowo wsparła Karkonoska Agencja Rozwoju Regionalnego.

W zawodach maluchów udział wzięło osiem przedszkoli z całej Jeleniej Góry m.in. Miejskie Przedszkole nr 27 Okrąglaczek, MP nr 19 im. Kubusia Puchatka, MP nr 11 im. Krasnala Hałabały, MP nr 13, MP nr 2.

„Grupy przedszkolaków były bardzo zadowolone z możliwości spędzania czasu na świeżym powietrzu wśród innych rówieśników. Dzieci chętnie rozwiązywały zagadki m.in. z pomocą zespołu medycznego, policji, przedstawicieli Karkonoskiego Klubu Owczarka Niemieckiego, straży pożarnej. Oprócz złotych medali, łakoci i słodkości na mecie zawodów czekały na nich również drobne upominki od Karkonoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego” – relacjonuje Hubert Papaj – Prezes KARR S.A.

Celem wydarzenia jest spopularyzowanie wszelkich aktywności fizycznych wśród dzieci. Podczas biegu przedszkolaki nie tylko uczestniczyły w grach skupiających się na ruchu, ale także poszerzały swoją wiedzę w zakresie dbania o własne zdrowie i bezpieczeństwo.

„Serdecznie dziękuję pani Zuzannie Brzozowskiej – dyrektor Miejskiego Integracyjnego Przedszkola nr 14 za zaproszenie do współpracy. Gratuluję świetnej organizacji. Cieszę się, że namioty KARR i kolorowe gadżety okazały się pomocne w tej edycji”– dodaje Hubert Papaj.

Kolejne terenowe biegi już za rok.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *