Interwencje strażaków związane z silnym wiatrem

, , , , ,

Strażacy z naszego regionu odnotowali 19 interwencji dotyczących silnych wiatrów. Bezpieczeństwu mieszkańców zagrażają powalone gałęzie i drzewa.

Strażacy KMP Straży Pożarnej w Jeleniej Górze interweniowali 19 razy od godz. 8:00 rano od 24 stycznia do 25 stycznia do godz. 8:00.

Jak informuje dyżurny operacyjny KMP Straży Pożarnej w Jeleniej Górze, kapitan Wojciech Ziemniak:

Były to m.in. powalone drzewa na jezdnie, złamane i pęknięte konary znajdujące się na jezdni. Mieliśmy również do czynienia z pochylonym drzewem nad budynkiem mieszkalnym. Zdarzenia dotyczyły także naderwanej obróbki dekarskiej. Zgłoszono też powalenie drzewa na altankę. Na szczęście mimo tak dużej ilości zdarzeń, nie ma osób poszkodowanych.

Kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność podczas jazdy, ponieważ w każdej chwili gałęzie mogą zerwać się z drzew i zagrozić bezpieczeństwu uczestnikom ruchu drogowego.

Na obecną chwilę po godz. 8:00 rano prowadzimy działania w miejscowości Wojcieszyce i w Podgórzynie. Mamy tu również do czynienia z powalonymi drzewami na jezdni – dodaje kpt. Wojciech Ziemniak

Pamiętajmy, aby w przypadku wystąpienia silnych wiatrów unikać przebywania na otwartej przestrzeni i najlepiej szukać schronienia w budynku.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *