Freestyle w Kolorado

, , , ,

Salto w kajaku? Bez problemu. To jedna z podstawowych figur Freestyle’u Kajakowego.

Gdy duża ilość ludzi dziwi się jak to w ogóle jest możliwe. To dla freestyle’owych kajakarzy jest to chleb powszedni. Na co dzień skaczą salta przodem, tyłem, piruety i najróżniejsze obroty na górskich falach rzecznych w kajaku. Zofia Tuła i Tomasz Czaplicki to topowi zawodnicy tej dyscypliny na świecie. Oboje przecierali szlaki w międzynarodowych zawodach i pochwalić się mogą nie tylko zwycięstwami w ogromnej liczbie najróżniejszych imprez, ale także medalami Mistrzostw Świata i wygranymi Pucharami Świata we Freestyle’u Kajakowym. Choć podróżują i trenują wspólnie to każde z nich startuje w swojej oddzielnej kategorii i skaczę swój wynik indywidualnie.

W tym roku Zosia i Tomek sezon startów zaczynają od Colorado Tour. Słynnego w Stanach Zjednoczonych cyklu zawodów w stanie Kolorado w warunkach wysokogórskich. W Polsce najwyższy punkt to wierzchołek Rysów i to właśnie na podobnej wysokości, czyli około 2500 m n.p.m. przyjdzie startować naszym kajakarzom w przeciągu kilku kolejnych tygodni. Czekają ich 4 imprezy: CKS Paddle Fest w Buena Vista, Animas River Days w Durango, Go Pro Mountain Games w Vail i Fibark Festival w Salidzie. Zawody rozgrywane będą tydzień po tygodniu zaczynając od pierwszych startów w Buena Vista już w ten piątek – 26 maja 2023.

Filmik ze zwycięskim przejazdem Zosi – https://youtu.be/SnvE2SyJ0Z0

Oboje zawodnicy dobrze znają to miejsce. Tomasz startował tutaj dwukrotnie w 2014 i 2019. Dla Zosi będzie to drugi start w CKS Paddle Fest. W 2019 roku zaczęła Colorado Tour z grubej rury, zwyciężając i jednocześnie bijąc rekord Stanów Zjednoczonych w kategorii kobiet.

Filmik Tomka z treningów w Buena Vista – https://fb.watch/kLyRMkvkST/

Kajakarze na miejscu są już od tygodnia i trenują w warunkach wysokogórskich. Naszych zawodników czeka kilka intensywnych startów w Kolorado Tour, gdzie oprócz zmagań we Freestyle’u Kajakowym, ścigać się będą również w wyścigach kajakowych na dzikich rzekach górskich stanu Kolorado. Wszystkie te starty będą również przygotowaniem do zbliżających się Mistrzostw Świata w październiku na fali w Columbus w stanie Georgia.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *