Dzień Krajobrazu 2023

, , ,

Przyroda, architektura, kultura w twojej codzienności. „Doceń lokalność!” – to hasło Dnia Krajobrazu 2023.

Dzień Krajobrazu to wydarzenie o randze międzynarodowej i ogólnopolskiej. Z inicjatywy Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska co roku ogłaszany jest temat krajowych obchodów – w tym roku ,,Doceń lokalność”.

Region jeleniogórski charakteryzuje się szczególnymi walorami krajobrazowymi i bardzo licznymi atrakcjami wartymi zobaczenia, zwiedzenia i poznania. Tereny parków krajobrazowych i bogactwo ich wartości przyrodniczych, historycznych i kulturowych w połączeniu z różnymi formami turystyki to niesamowite miejsce aby odkryć i docenić miejsce, w którym żyjemy. Z okazji Dnia Krajobrazu przygotowana została wystawa promująca region jeleniogórski związany z parkami krajobrazowymi i różnymi formami turystyki aby zaprezentować charakterystyczne miejsca, trasy i obiekty ujęte w lokalnym krajobrazie i stanowiące o tożsamości regionu.

Otwarcie wystawy pod patronatem Prezydenta Jeleniej Góry – Jerzego Łużnika odbędzie się w piątek 20.10.2023 r. na Placu Ratuszowym o godz. 10.00. Wystawa dostępna będzie do końca października.

Organizatorem wystawy jest Dolnośląski Zespół Parków Krajobrazowy Oddział Jelenia Góra we współpracy z Polskim Towarzystwem Turystyczno-Krajoznawczym Oddział ,,Sudety Zachodnie” w Jeleniej Górze, pod patronatem Prezydenta Miasta Jeleniej Góry.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia wystawy i poznania regionu jeleniogórskiego.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *