Czesław Mozil nagrał piosenkę wraz z uczniami z jeleniogórskich szkół muzycznych

, , , , , , , , , ,

Czesław Mozil wraz z uczniami z jeleniogórskich szkół muzycznych nagrał piosenkę “Koleje ludzkich losów”. W efekcie ich współpracy powstał teledysk zrealizowany w Filharmonii Dolnośląskiej. Z Czesławem porozmawialiśmy o pracy nad projektem.

Czesław Mozil to polsko-duński artysta, muzyk, którego nikomu nie trzeba przedstawiać. W Polsce szczególnie zaistniał w 2008 roku, kiedy  wraz z formacją Czesław Śpiewa wydał krążek “Debiut”, za który zespół został uhonorowany aż trzema Fryderykami (między innymi za piosenkę “Maszynka do świerkania”). „Debiut” uzyskał status potrójnej platynowej płyty, z kolei ich drugi album “Pop” pokrył się platynową płytą. Czesław Mozil w 2011 roku zasiadł na fotelu jurorskim programu X-Factor i zyskał sympatię wielu polskich telewidzów dzięki swoim nieszablonowym i szczerym wypowiedziom. Muzyk znany jest z wyjątkowej gry na akordeonie, jest również kompozytorem i aktorem dubbingowym.

6 maja 2024 roku na oficjalnych kanałach Czesława Mozila ukazała się premiera klipu “Koleje ludzkich losów”. Piosenka ta powstała w ramach współpracy z młodymi  artystami dwóch jeleniogórskich szkół muzycznych: PSM I stopnia im. Janiny Garści oraz PSM I i II stopnia im. Stanisława Moniuszki.

Pomysłodawcą realizacji piosenki “Koleje ludzkich losów” jest mój kolega, Przemek Corso, udzielający głosu Kolejom Dolnośląskim i zapowiadający stacje na całym Dolnym Śląsku – tłumaczy Czesław Mozil – Tak więc narodziła się idea, by wspólnie z jeleniogórską młodzieżą oraz z Kolejami Dolnośląskimi zrealizować coś wyjątkowego. 

“Koleje ludzkich losów” to produkcja, która powstała w ramach projektu “Grajkowie Przyszłości” nagrodzonego Fryderykiem w 2023 roku za album “Inwazja Nerdów Vol.1”.

Projekt ten narodził się pięć, sześć lat temu i ma na celu inspirowanie i angażowanie młodzieży. Za pomocą teledysków chcemy przekazać, że młodzi artyści z całej Polski tworzą fantastyczną muzykę i nawet w bardzo młodym wieku potrafią formować kompozycje niczym prawdziwa orkiestra symfoniczna – mówi artysta

W piosence “Koleje ludzkich losów” Czesław Mozil wciela się w postać pracownika Kolei Dolnośląskich. Po zakończonej pracy wsiada do pociągu, który zmierza w kierunku Jeleniej Góry. Na miejscu spotyka się z młodymi artystami w Filharmonii Dolnośląskiej.

Piosenka jest hołdem dla miłośników kolei, a tekst napisał Michał Zabłocki. Cykl “Inwazje nerdów” ma na celu przedstawienie zajawek zarówno u dzieci, jak i dorosłych. W tym przypadku mamy do czynienia z pasjonatem kolei, który uwielbia podróżować tymże środkiem transportu – dodaje Czesław Mozil

Artysta opowiada również jak wyglądały przygotowania do projektu realizowanego w Jeleniej Górze:

-Projekt wykonywany był w kooperacji z dwiema jeleniogórskimi szkołami muzycznymi. Spotkałem się z panią Anną Pietrzak, dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I Stopnia im. Janiny Garści w Jeleniej Górze, która była otwarta na nawiązanie współpracy. I przystąpiliśmy do działania! Kolega Piotr Iwański przygotował fenomenalny aranż. Orkiestrą i chórem dyrygowała Monika Frąckiewicz-Motyka. Z całą załogą spotkaliśmy się w Filharmonii Dolnośląskiej, gdzie z początku nagraliśmy audio, a następnie ja dograłem wokale. Potem rozpoczęła się praca nad teledyskiem. Z ekipą odpowiedzialną za jego realizację przyjechaliśmy ponownie do filharmonii w Jeleniej Górze oraz do Legnicy. Jesteśmy niezwykle dumni z uzyskanego efektu. Dzieci, które na co dzień obcują z muzyką klasyczną, tutaj zostały wprowadzone na plan piosenki rozrywkowej. Mam nadzieję, że za dwadzieścia lat artyści, z którymi pracowaliśmy, będą wspominać to jako niezapomnianą przygodę.

Czesław Mozil ocenił także współpracę z jeleniogórzanami:

-Mamy niezwykle uzdolnioną młodzież zarówno w naszym kraju, jak i w samej Jeleniej Górze. Nauczyciele również włożyli ogrom pracy w przygotowania. Z kolei Pani dyrektor, Anna Pietrzak, fantastycznie nas przyjęła i dzięki jej otwartości nasza współpraca była bardzo udana.

fot. Koleje Dolnośląskie

 

Poniżej zamieszczamy teledysk do nowej piosenki Czesława Mozila – “Koleje ludzkich losów”.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Box3 baner duży - prostokąt
icon-zachodnia
box3-baner-maly

AKTUALNOŚCI

icon-zachodnia

Na żywo

icon-zachodnia

Pogoda: Jelenia Góra

23°C Odczuwalna 23°C
1015hPa 53% 62% 2m/s