Charytatywny Narciarski Bieg dla Milenki

, , , , ,

Na Polanie Jakuszyckiej 13 stycznia (w sobotę) o godz. 10:00 odbędzie się Charytatywny Bieg Narciarski dla Milenki. Jego celem jest zebranie pieniędzy na leczenie i rehabilitację dwuletniej Milenki z Jeleniej Góry.

Organizatorem wydarzenia jest stowarzyszenie Bieg Piastów, które zaprasza do Jakuszyc-Szklarskiej Poręby. Uczestniczy będą musieli pokonać dystans 7 km stylem klasycznym i dowolnym, a młodsi zawodnicy – 300 metrów. W biegu dla Milenki nie będzie pomiaru czasu ani nagród dla najszybszych. Będą za to medale dla wszystkich uczestników – z piernika w kształcie serc, wykonane przez seniorów z Centrum Kultury w Polkowicach. Na licytacji będzie można nabyć m. in. vouchery na pobyt z noclegiem w DCS Polana Jakuszycka i Lake Hill Resort & SPA, tatuaż czy wartościowe gadżety turystyczne podarowane przez miasto Jelenia Góra i Szklarska Poręba. Będzie też słodka akcja, czyli sprzedaż ciast podarowanych przez osoby prywatne i piekarnie.

U Milenki w wieku 1,5 roku zdiagnozowano guza mózgu. Nie potrafiła jeszcze chodzić, kiedy jej rodzice zauważyli, że zaciska dłoń w piąstkę, trzyma ją blisko ciała i nie chce jej wyprostować. Obecnie dziewczynka jest po sesjach chemoterapii i dwóch przebytych operacjach. W porównaniu z rówieśnikami Milenka jest zatrzymana w rozwoju. Mówi jedynie pojedyncze słowa jak mama i tata. Rodzice walczą o jej zdrowie i życie. Leczenie i wyjazdy do Górnośląskiego Centrum Zdrowia w Katowicach kosztują. Cały dochód zebrany podczas charytatywnego biegu przeznaczony zostanie na pomoc dla Milenki i jej rodziny.

Trasa biegu dla dzieci na dystansie 300 metrów wytyczona zostanie na stadionie narciarskim. Trasa dla dorosłych zostanie poprowadzona przez Dolny Dukt i Górny Dukt ze startem i metą na Polanie Jakuszyckiej. W budynku DCS będzie można się zapisać i odebrać numer startowy oraz wziąć udział w licytacjach, słodkiej akcji i loterii fantowej. Będzie można wylosować bilety do teatru C.K. Norwida, wejściówki do TimeGates, Term Cieplickich, Muzeum Motoryzacji, Huty Julia i wiele innych.

W dniu zawodów przy odbiorze numerów startowych przyjmowane będą datki dla Milenki o minimalnej wartości 60 złotych. Pieniądze będzie można również wpłacić na konto Fundacji Iskierka, która zbiera fundusze na pomoc dla dziewczynki.

Dane do przelewu:

Fundacja ISKIERKA

Warszawa 00-544, ul. Wilcza 28/8

ING Bank Śląski nr konta: 89 1050 0099 6781 1000 1000 1314

dopisek: „Darowizna Milena Głogowska“

Wpłaty zagraniczne dla każdej waluty: PL89 1050 0099 6781 1000 1000 1314 BIC (SWIFT): INGBPLPW

 

Fot. Bieg Piastów

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *