Babcia wiozła wnuki na wakacje do Karpacza i straciła prawo jazdy na 3 miesiące

, , ,

Policjanci jeleniogórskiej drogówki zatrzymali 54-letnią mieszkankę województwa wielkopolskiego, która wiozła wnuki na wakacje do Karpacza i straciła prawo jazdy na 3 miesiące.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze w ramach grupy Speed powołanej do walki z agresją drogową zatrzymali 54-letnią mieszkankę województwa wielkopolskiego, która straciła prawo jazdy na trzy miesiące za jazdę z nadmierną prędkością w terenie zabudowanym, a tym samym stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym.

1 sierpnia 2023 roku, około godziny 17.30 policjanci pełniąc służbę na Alei Solidarności w Jeleniej Górze zwrócili uwagę na pojazd marki Citroen jadący w kierunku Karpacza z dużą prędkością. Funkcjonariusze w Mysłakowicach na ul. Górskiej zatrzymali kierującą do kontroli drogowej. Okazało się, że za kierownicą siedziała 54-letnia mieszkanka województwa wielkopolskiego, która wiozła pięcioro wnucząt na wakacje do Karpacza. Policyjny miernik prędkości wskazał, że w terenie zabudowanym na ograniczeniu prędkości do 50 km na godzinę miała ona na liczniku 102 km, czyli przekroczyła prędkość o 52 km na godzinę.

W związku z obowiązującymi przepisami policjanci zatrzymali kierującej prawo jazdy na trzy miesiące, ukarali ją mandatem w wysokości 1500 złotych i otrzymała ona 15 punktów karnych. Okazało się, że 54-latka na co dzień pracuje jako kierowca zawodowy w firmie przewozowej.

Policjanci apelują do kierowców o rozsądek. Wczoraj w związku z opadami deszczu w regionie warunki były trudne. Kierowanie pojazdem w takich warunkach wymaga większej czujności i koncentracji. Jednym z najważniejszych czynników, które mają wpływ na nasze bezpieczeństwo podczas jazdy w deszczu to prędkość. Należy zdjąć nogę z gazu, jechać wolniej oraz unikać zbędnego hamowania. Droga hamowania na mokrej powierzchni wydłuża się średnio o 60%. Kobieta jadąc z taką prędkością narażała na niebezpieczeństwo siebie, swoje wnuki, ale również innych użytkowników dróg.

podinspektor Edyta Bagrowska

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *