Akcja „Motocyklista” – podsumowanie działań

, , , , , ,

Policjanci jeleniogórskiej drogówki w dniach 20-21 czerwca br. w regionie prowadzili działania prewencyjne „Motocyklista” ukierunkowane w szczególności na zagrożenia w ruchu drogowym powodowanym przez te grupę uczestników ruchu.

W okresie wiosenno – letnim wzrasta ilość zdarzeń drogowych powodowanych przez motocyklistów. Do najczęściej popełnianych wykroczeń przez tę grupę uczestników ruchu drogowego należy brawurowa jazda, nagminne przekraczanie dozwolonej prędkości, wyprzedzanie w miejscu niedozwolonym. Te zachowania stwarzają zagrożenie bezpieczeństwa dla innych użytkowników dróg i są to najczęstsze przyczyny wypadków drogowych.

W trakcie działań funkcjonariusze skontrolowali 123 pojazdy, w tym 54 motocykle, zatrzymali 51 kierujących, którzy popełnili wykroczenia w ruchu drogowym, w tym 20 motocyklistów, zatrzymali dwóch kierujących w stanie po użyciu alkoholu, w tym jeden rowerzysta, jeden kierujący stracił prawo jazdy, zatrzymali 1 dowód rejestracyjny. Ponadto zatrzymali jednego kierującego wbrew zakazowi sądowemu.

„Jak zawsze apelujemy do wszystkich kierujących o rozwagę i przestrzeganie przepisów. Każdy uczestnik ruchu drogowego musi mieć na względzie bezpieczeństwo swoje i innych.
Motocyklisto, pamiętaj, że drogi publiczne to nie są tory wyścigowe! Pomyśl zatem o innych kierowcach. Przestrzegaj zasad ruchu drogowego: nie przekraczaj prędkości; nie wymuszaj pierwszeństwa; wykazuj się ograniczonym zaufaniem wobec innych kierowców; zadbaj o odblaskową odzież, która sprawi, że będziesz bardziej widoczny na drodze”– apelują jeleniogórscy policjanci.

podinspektor Edyta Bagrowska

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *