Bon ciepłowniczy 2026

Miasto Jelenia Góra informuje, że zgodnie z ustawą z dnia 12 września 2025 r. o bonie ciepłowniczym, od 1 lipca 2026 r. możliwe będzie składanie wniosków o wypłatę bonu za okres od 1 stycznia 2026 r. do 31 grudnia 2026 r.

W Jelenia Góra cena ciepła dostarczanego przez ECO Jelenia Góra jest niższa niż ustawowy próg 170 zł/GJ netto, dlatego mieszkańcy miasta co do zasady nie spełniają warunków do otrzymania bonu ciepłowniczego. Dodatkowo obowiązuje kryterium dochodowe określone w ustawie.

Wyjątek stanowią budynki przy ul. Gabrieli Zapolskiej 3 i 4, gdzie cena ciepła przekracza wskazany próg. Mieszkańcy tych budynków mogą ubiegać się o bon, pod warunkiem spełnienia kryterium dochodowego

Wnioski będzie można składać od 1 lipca 2026 r. w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Jeleniej Górze, al. Jana Pawła II 7 (pokój nr 18).

Wnioski złożone przez mieszkańców innych budynków niż ul. Zapolskiej 3 i 4 będą pozostawiane bez rozpoznania, zgodnie z obowiązującymi przepisami ustawy.

źrodlo: UMJG

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *