Modernizacja ORLIKÓW przy SP nr 13 i przy ZSOiT

W ostatniej dekadzie maja br. podpisana została umowa z wykonawcą i jednocześnie przekazane zostały place budowy pod modernizację dwóch kompleksów sportowych „Orlik” w Jeleniej Górze. Za realizację inwestycji odpowiada Przedsiębiorstwo Voyal Wojciechowski Jacek z Siedlęcina. Jest to tym samym pierwszy etap i  wdrożenie do realizacji wcześniej czynionych starań o remont i modernizację wszystkich jeleniogórskich „Orlików”.

Remont obejmie obiekty zlokalizowane przy Szkole Podstawowej nr 13 im. Komisji Edukacji Narodowej przy ul. Piotra Skargi 19 oraz boiska przy Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych przy al. Jana Pawła II 25.

Przedsięwzięcie jest realizowane zgodnie z Umową nr 2026/0060/1385/SubA/DIS/MKSO/25 o dofinansowanie ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej zadania inwestycyjnego w ramach Programu Modernizacji Kompleksów Sportowych „MOJE BOISKO – ORLIK 2012” – edycja 2025. Umowa zawarta została pomiędzy działającym w imieniu Skarbu Państwa Panem Marcinem Żyłowskim – Dyrektorem Departamentu Infrastruktury Sportowej w Ministerstwie Sportu i Turystyki a reprezentującym Miasto Jelenia Góra Panem Jerzym Łużniakiem – Prezydentem Miasta Jeleniej Góry, który jest wnioskodawcą działań mających na celu poprawę jakości bazy dwóch miejskich „Orlików”.

W ramach modernizacji Orlika przy Szkole Podstawowej nr 13 wykonane zostaną m.in.:
pionizacja słupków ogrodzeniowych, całkowita wymiana nawierzchni boiska piłkarskiego wraz z odtworzeniem linii pola gry, wymiana oświetlenia na energooszczędne oprawy LED wraz z wymianą okablowania i wykonaniem pomiarów, całkowita wymiana nawierzchni boiska wielofunkcyjnego, wymiana tablic, obręczy i siatek do koszykówki (2 komplety).

Zakres prac na Orliku przy ZSOiT obejmuje: naprawę i uzupełnienie siatek ogrodzeniowych,
całkowitą wymianę nawierzchni boiska piłkarskiego wraz z odtworzeniem linii pola gry,
wymianę siatek bramek piłkarskich (2 komplety), modernizację oświetlenia wraz z wymianą okablowania, wymianę nawierzchni boiska wielofunkcyjnego,
wymianę tablic, obręczy i siatek do koszykówki (4 komplety).

Dodatkowo w obu lokalizacjach „Orlików” przeprowadzony zostanie remont zaplecza szatniowo-sanitarnego. Łączna wartość realizowanych zadań wynosi 1 525 200 zł. Zgodnie z zapisami umowy wszystkie prace mają zostać zakończone do końca bieżącego roku.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

icon-zachodnia
Box3 baner duży - prostokąt

AKTUALNOŚCI

icon-zachodnia

Na żywo

icon-zachodnia

Pogoda: Jelenia Góra

25°C Odczuwalna 25°C
1021hPa 53% 33% 1m/s