Europejski Festyn na Trójstyku trzech państw

, ,

Już w najbliższą sobotę (27.04.2024) na Trójstyku trzech państw – Polski, Niemiec oraz Czech, pomiędzy miejscowościami Porajów, Hradek nad Nysą i Zittau, odbędzie się Festyn Europejski!

Oficjalne otwarcie festynu odbędzie się o godz. 12.00 na scenie głównej, po czeskiej stronie Trójstyku. Gości przywitają burmistrzowie Związku Miast, Wojciech Dobrołowicz, Josef Horinka i Thomas Zenker, a następnie przemówią przedstawiciele władz lokalnych Dolnego Śląska, Kraju Libereckiego oraz Saksonii oraz instytucji europejskich. Po części oficjalnej nastąpi degustacja tortu rocznicowego przez zebranych pod sceną uczestników.

Przez cały dzień na gości będą czekać liczne rozrywki podzielone na cztery strefy tematyczne:
– Europa kultur po czeskiej stronie – na scenie będą odbywać się koncerty zespołów z Polski, Czech i Niemiec,
– Europa w dialogu po niemieckiej stronie – w tej sekcji zachęcamy do uczestnictwa w spotkaniach w ramach Pikniku politycznego z politykami i przedstawicielami instytucji unijnych,
– Europa dzieci po polskiej stronie – tu będzie można znaleźć strefę animacji dziecięcych, quizów o tematyce europejskiej i warsztatów plastycznych,
– Europa potrzebuje bezpieczeństwa po niemieckiej stronie – straż pożarna, policja i pogotowie przygotowały atrakcje dla małych i dużych.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę internetową:
https://20latwue.pl/wydarzenia/2024/03/05/dzien-europy-w-zytawie/

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *