80 razy posłużył się kartą siostry, w tym wynajął apartament i przez Internet zawarł na nią 4 umowy o pożyczkę

, , , , ,

Policjanci Wydziału Kryminalnego z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 30-letniego mężczyznę bez stałego miejsca zamieszkania podejrzanego o serię kradzieży z włamaniem, uszkodzenie mienia, kradzież oraz o oszustwo i usiłowanie oszustwa.

Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna w maju br. posługując się kartą swojej siostry wynajął w Jeleniej Górze za pośrednictwem jednego z portali apartament, w którym zniszczył ściany. Właścicielka poniesione z tego tytułu straty oszacowała na 800 złotych. Okazało się, że siostry kartą posłużył ponad 80 razy. Płacił nią za różne towary i usługi. Ponadto na jej dane przez Internet zawarł 4 umowy o pożyczkę. Policjanci ustalili również, że 9 października br. wykorzystując chwilową nieuwagę sprzedawczyni, 30-latek w jednym z jeleniogórskich sklepów z wystawy ukradł torebkę o wartości blisko 900 złotych i uciekł. Łączne straty pokrzywdzonych wynoszą około 6400 złotych.

Funkcjonariusze prowadzący czynności w tej sprawie na podstawie zebranych informacji, a także po analizie nagrań z kamer monitoringu wytypowali 30-latka jako podejrzewanego o popełnienie ww. czynów, a następnie go zatrzymali. Mundurowi odzyskali również skradzioną torebkę, która wróciła do właścicielki.

Teraz za przestępstwa, o które jest on podejrzany odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Obecnie mundurowi wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy.

podinsp. Edyta Bagrowska

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Box3 baner duży - prostokąt