22 grudnia ZUS nie przyjmie klientów

, , , ,

W najbliższy piątek wszystkie placówki Zakładu Ubezpieczeń Społecznych będą zamknięte. Zgodnie z kodeksem pracy 22 grudnia jest dniem wolnym dla pracowników ZUS-u, za dzień świąteczny – sobotę 11 listopada 2023 r. Tego dnia nie będą również pracować konsultanci Centrum Obsługi Telefonicznej.

„W piątek – w całym kraju nieczynne będą sale obsługi klientów ZUS, jak i również nie będzie działało Centrum Obsługi Telefonicznej – zapowiada Iwona Kowalska-Matis, regionalny rzecznik prasowy ZUS na Dolnym Śląsku. – W tym dniu wszelkie formalności można będzie załatwić on-line poprzez Platformę Usług Elektronicznych (PUE) ZUS” – zapewnia.

Powodem ograniczenia pracy ZUS w piątek są przepisy. Z Kodeksu pracy wynika, że jeżeli dzień ustawowo wolny od pracy wypada w dzień wolny, to pracodawca ma obowiązek wyznaczyć pracownikowi dzień wolny w innym terminie.

„Klienci, którzy mają do załatwienia sprawy w ZUS-ie, nie powinni odkładać tego na ostatnią chwilę. Zachęcam do wcześniejszego umawiania spotkania z ekspertem na konkretny dzień i godzinę. W ten sposób nie trzeba będzie czekać w kolejce na obsługę”- zachęca Iwona Kowalska-Matis.

Sprawy w ZUS można także załatwić bez wychodzenia z domu poprzez Platformę Usług Elektronicznych ZUS. Przez 7 dni w tygodniu o dowolnej porze nasi klienci mogą poprzez PUE wysłać wnioski czy dokumenty do Zakładu.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *