19- letni motocyklista poważnie ranny w wypadku

, ,

Po tym, jak na jednym z łuków drogi młody mężczyzna stracił panowanie nad motocyklem, ten zjechał z drogi, wjechał do rowu i uderzył w ogrodzenie. Ranny 19- latek trafił do szpitala.

Motocykle coraz bardziej podbijają serca Polek i Polaków. Ich liczba w ostatnie dekadzie gwałtownie rośnie. Z danych Komendy Głównej Policji wynika, iż w 2014 roku po naszych drogach jeździło niespełna 1,2 miliona jednośladów, a dziś jest ich już ponad 1,9 miliona.

Wprawdzie w 2023 roku, wśród ogółu sprawców wypadków drogowych najliczniejszą grupę (73,5%) stanowili kierujący samochodami osobowymi. Byli oni sprawcami 14.013 wypadków, w których zginęły 1.152 osoby, a 16.981 osób odniosło obrażenia. Niemniej motocykliści w tym zestawieniu odpowiadają za 5 procent wszystkich zdarzeń. Z policyjnych statystyk wynika, iż w 2023 roku śmierć na naszych drogach poniosło 189 motocyklistów, a 1.653 zostało rannych, w tym połowa ciężko.

Mundurowi zwracają uwagę, iż wśród najczęstszych przyczyn wypadków nadal przoduje nadmierna prędkość i niedostosowanie jej do warunków panujących na drodze, wymuszanie pierwszeństwa oraz nieprawidłowe wyprzedzanie.

Do kolejnego poważnego wypadku doszło we wtorkowy wieczór 18 czerwca 2024 roku w Mojeszu w gminie Lwówek Śląski.

Z wstępnych ustaleń lwóweckich policjantów wynika, iż kierujący motocyklem 19- letni mieszkaniec powiatu bolesławieckiego jadąc drogą wojewódzką 297 w kierunku Lwówka Śląskiego na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego ten zjechał z drogi i wjechał do rowu. Motocyklista został wyrzucony i uderzył w ogrodzenie.

Młody mężczyzna doznał licznych potłuczeń i złamań.

Na miejsce dysponowano zespół ratownictwa medycznego z Pogotowia Ratunkowego w Jeleniej Górze. Poszkodowany trafił do szpitala

Okoliczności i przyczyny zdarzenia wyjaśniają lwóweccy policjanci.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *