11 Letni Bieg Piastów – tysiąc osiemset zgłoszonych i dwie akcje charytatywne

, , , , ,

Tysiąc osiemset biegaczy z różnych stron Polski i siedmiu innych krajów weźmie udział w 11. Letnim Biegu Piastów, który odbędzie się 26 i 27 sierpnia na pięknych trasach Gór Izerskich ze startem i metą w Szklarskiej Porębie-Jakuszycach. Pobiegną na dystansach od 500 metrów do pięćdziesięciu kilometrów.

Areną startu i mety Letniego Biegu Piastów będzie po raz pierwszy Dolnośląskie Centrum Sportu Polana Jakuszycka. Zawodnicy będą mogli skorzystać z różnych funkcji tego ośrodka, między innymi z basenu, natrysków, saun, szatni z szafkami oraz noclegów. W DCS jest też biuro wydawania numerów startowych i strefa EXPO. DCS Polana Jakuszycka służyła już jako baza uczestnikom zimowego Biegu Piastów i Rowerowego Biegu Piastów, spisując się w tej roli bez zarzutu.

Letni Bieg Piastów to młodszy brat słynnego, zimowego Biegu Piastów na nartach biegowych, organizowanego od prawie 50 lat. Część tras letnich pokrywa się z zimowymi, a część jest inna, w tym tak piękne miejsca, jak Wysoki Kamień, Rozdroże pod Kopą i Zakręt Śmierci.
Wśród zawodników są zarówno wybitni wyczynowcy, amatorzy, jak i dzieci. W programie zawodów każdy znajdzie coś dla siebie. Z trasą ultramaratonu zmierzy się prawie 400 biegaczy, w półmaratonie i na 12 kilometrów – po niemal pół tysiąca. 150 osób wybrało Marsz Nordic Walking na 12 km. Około dwustu dzieci zmierzy się z krótkimi trasami Wyprawy Zucha i Biegu Przedszkolaka.

Zainteresowanie startem w Letnim Biegu Piastów jest rekordowe w historii. Pozostały ostatnie wolne miejsca na biegi na 12 i 50 km oraz na biegi dzieci. Pod względem frekwencji Letni Bieg Piastów awansował do grona największych biegów górskich w Polsce.

Ale Letni Bieg Piastów to znacznie więcej, niż tylko bieg. Organizatorzy – dzięki znakomitym partnerom i sponsorom – zapewniają wiele dodatkowych atrakcji na EXPO. KGHM Polska Miedź i PKO Bank Polski przygotują strefy atrakcji i animacji. Salomon zaprasza na testy butów biegowych, panie z Tartu Maraton opowiedzą, dlaczego warto biegać, jeździć na rowerze i na nartach w Estonii, pracownicy Nadleśnictwa Szklarska Poręba będą edukować na temat bogactwa, jakim jest las, a Rabarbar Górska Plaża w Szklarskiej Porębie zorganizuje w sobotę After Party.

Bardzo ważnymi częściami programu są dwie akcje charytatywne na rzecz chorych chłopców. Każdy, kto zarejestruje się na EXPO i pobiegnie z kartką “Biegnę dla Mikołaja”, przyczyni się do wpłaty pieniędzy przez Fundację PKO Banku Polskiego na leczenie Mikołaja z Kowar. Na EXPO będzie też stoisko z ciastami i rękodziełem. Dochód z jego sprzedaży wesprze zbiórkę na rzecz zakupu protezy dla Maksa z Piechowic, który stracił nogę podczas walki z nowotworem. Słodką akcję dla Maksa może wspomóc każdy, przywożąc ciasto i oferują je na sprzedaż. Na wypieki czeka wolontariuszka Joanna Wąsiewska (tel. 505 117 216).
Sponsorem Głównym 11 Letniego Biegu Piastów jest KGHM Polska Miedź SA. Sponsorem Generalnym jest PKO Bank Polski. Partnerami Technicznymi są Quest i Brubeck. Partnerami są Miasto Szklarska Poręba, Miasto Jelenia Góra, Dolny Śląsk, Pogotowie Ratunkowe w Jeleniej Górze,

Salomon, Adrunalina, Termy Cieplickie, Nałęczowianka i Lasy Państwowe. Patronami medialnymi są Program I Polskiego Radia oraz portal biegigorskie.pl.

Program 11 Letniego Biegu Piastów:

26 sierpnia 2023 (sobota)

– 9:00 START Ultramaraton Jakuszycki

– 9:30 START Wyprawa Zuchów 1 km 10:00 START Półmaraton Jakuszycki

27 sierpnia 2023 (niedziela)
– 9:30 START Bieg Przedszkolaka 500 m

– 10:00 START Jakuszyckiej Dwunastki

– 10:20 START Marszu Nordic Walking

EXPO na terenie DCS Polana Jakuszycka czynne od piątku do niedzieli. Wstęp wolny dla każdego.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *