Zostań Dawcą szpiku !

, , , , ,

Powiat Karkonoski przyłączył się do szlachetnej akcji promowania oraz rejestracji dawców szpiku. Działania prowadzone są wspólnie z Fundacją DKMS.

Pierwsza akcja odbędzie się już w piątek 26 kwietnia 2024 r. w godzinach 10.00- 14.00 na parkingu za budynkiem Starostwa Powiatowego w Jeleniej Górze przy ul. Kochanowskiego 10 i kierowana będzie w szczególności do służb mundurowych działające na terenie naszego powiatu, a których misją jest działanie na rzecz bezpieczeństwa!

A już w tym samym dniu będzie kolejna możliwość rejestracji w godz. 16.00-18.00 przy ul. Złotniczej 12 przed rozpoczęciem Gali boksu CONTENDER FIGHT NIGHT!

Rejestracja polega na pobraniu próbki za pomocą wymazu z wewnętrznej części policzka, całość trwa do 15 minut. Zarejestrować się w bazie może każdy ogólnie zdrowy człowiek w wieku 18-55 lat, nieposiadający znacznej nadwagi oraz świadomy swojego zobowiązania.
W Polsce co 40 minut, a na świecie co 27 sekund, ktoś dowiaduje się, że cierpi na białaczkę lub inny nowotwór krwi. Dla wielu chorych jedyną szansą na życie jest znalezienie zgodnego Dawcy komórek macierzystych. Każda zarejestrowana osoba jest niezwykle cenna. W bazie DKMS w Polsce znajduje się obecnie ponad 1,7 milionów zarejestrowanych Dawców, jednak wciąż potrzebni są nowi, ponieważ aż co piąty chory nie znajduje swojego Dawcy. Po przebadaniu wymazu i wprowadzeniu danych do bazy staniemy się aktywnymi potencjalnymi Dawcami. Od tego momentu Nasze zgłoszenie będzie brane pod uwagę przy każdym przeszukaniu naszej bazy dla Pacjentów potrzebujących przeszczepienia komórek macierzystych z całego świata.

źródło: powiat karkonoski

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *