Wyjątkowy spektakl “Kochanowski. Wszystko o disko” już jutro w MDK

, ,

Teatr Fabryka Kultury zaprezentuje w najbliższy piątek na scenie widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Lubaniu niepowtarzalny spektakl “Kochanowski. Wszystko o disko”.

Jan Kochanowski bez wątpienia dokonał w swej twórczości czegoś nowego. Jak nikt przed nim – językiem poezji wyraził swoje osobiste, bardzo prywatne uczucia. Cykl „Trenów” napisał po śmierci jego najmłodszej córeczki, Orszulki. „Treny” są zapisem rozpaczy, nie jest to jednak wyłącznie lament nad zmarłą córką, to raczej próba odnalezienia na nowo prawdy o życiu. Przy obecnej znajomości biografii Kochanowskiego, o przypuszczalnych przeobrażeniach konstrukcji Trenów, o kolejności aktów twórczych poety w pracy nad tym dziełem, trudno powiedzieć coś konkretnego. Ale czy na pewno? Droga dla wyobraźni pozostaje otwarta.

Spektakl “Kochanowski. Wszystko o disko” w nowatorski sposób przedstawia twórczość klasyka, obejmuje „Fraszki”, „Pieśni”, oraz „Treny”.

Biografia Kochanowskiego, ujęta zostaje w świat fantazji i muzyki disco, w którym porusza się na scenie czwórka młodych aktorów. Twórczość mistrza z Czarnolasu jest wcielona w narrację i dialogi, a także we współczesne kompozycje muzyczne. Oprawa spektaklu sprawia, że poeta pozornie tak już odległy, wielki pan z brodą, może stać się nam bliski jak przyjaciel, Janek. A więc – zacznijmy wszystko od początku. Miło szaleć, kiedy czas po temu!

Po spektaklu aktorzy opowiedzą o swojej pracy, jej blaskach i cieniach.

Spektakl “Kochanowski. Wszystko o disko” odbędzie się jutro, 5 kwietnia o godz. 12:00 w Miejskim Domu Kultury w Lubaniu, kierowany jest on przede wszystkim do młodzieży lubańskich szkół oraz słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Lubaniu, ale przyjść może każdy. Wstęp wolny.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *