Wsiadł „za kółko” pomimo posiadania dożywotniego prowadzenia pojazdu

, , , ,

Policjanci jeleniogórskiej drogówki zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kierowanie pojazdem pomimo posiadania dożywotniego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych w ruchu lądowym. Mężczyzna wpadł podczas kontroli drogowej. Teraz za popełnione przestępstwo ponownie trafi przed oblicze Sądu, a grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego  Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 40-letniego mieszkańca Jeleniej  Góry podejrzanego o kierowanie pojazdem wbrew dożywotniemu zakazowi sądowemu.

Dnia 12 lutego 2024 roku w Jeleniej Górze na ulicy Cieplickiej policjanci jeleniogórskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy marki Ford Mondeo. Za kierownicą pojazdu siedział 40 –letni jeleniogórzanin. Był on wyraźnie zdenerwowany prowadzoną przez funkcjonariuszy kontrolą drogową. Jak się okazało powodem jego zachowania był fakt, że posiada on wydany przez sąd dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów i w ogóle nie powinien wsiadać za kierownicę samochodu.

40–latek został zatrzymany do dalszych czynności. Teraz za popełnione przestępstwo ponownie stanie przed sądem, a grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy.

starszy aspirant Waldemar Laszecki

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *