W Kowarach wręczono odznaki ,,Zasłużony dla Województwa Dolnośląskiego”

, , , , ,

Dorota Goetz, Andrzej Olszewski i Gabriela Kolaszt zostali odznaczeni srebrną odznaką honorową ,,Zasłużony dla Województwa Dolnośląskiego”.

Dorota Goetz to założycielka Lokalnej Grupy Działania Partnerstwa Ducha Gór, które łączy mieszkańców, lokalne samorządy, przedsiębiorców i organizacje pozarządowe. Współtworzy Karkonoską Markę Lokalną ,,Skarby Ducha Gór” wraz z lokalnymi artystami, producentami żywności i rzemieślnikami. Aktywność Doroty Goetz wpływa na promocję Dolnego Śląska oraz na wzmacnianie przedsiębiorczości lokalnej.

To wyróżnienie jest dla mnie docenieniem moich działań społecznych. Wspieranie i dostrzeganie takich inicjatyw jest niezmiernie istotne. Życzyłabym sobie, by więcej osób było wyróżnianych za taką działalność. – twierdzi Dorota Goetz i dodaje – Jestem dumna, że udaje się angażować społeczności lokalne do działań społecznych i że ich liczba wzrasta.

Andrzej Olszewski – założyciel Muzeum Sentymentów w Kowarach. Aktywnie działa na rzecz kolei. Jest również członkiem Stowarzyszenia Miłośników Kowar. Jego działalność przyczynia się do promocji regionu oraz poprawy dostępności komunikacji.

Jak zaznaczył Andrzej Olszewski: Cieszę się, że moje działania w Kowarach i w Karpaczu zostały zauważone. Jest to dla mnie miłe wyróżnienie na rzecz promocji Kowar i okolic. Ważne, aby dostrzegać ludzi, którzy działają na rzecz promocji regionu. Jest mi miło, że zostałem doceniony z powodu założenia Muzeum Sentymentów, organizacji cyklicznej imprezy ,,Zlotu Klasyków w Kowarach” oraz przede wszystkim, że udało mi się zaprotestować przeciwko likwidacji linii kolejowych do Karpacza i Kowar.

Gabriela Kolaszt – przewodnicząca Stowarzyszenia Miłośników Kowar. Dzięki jej aktywnościom oraz członkom Stowarzyszenia Miłośników Kowar działa Dom Tradycji Miasta Kowary. To również nauczyciel i wychowawca paru pokoleń Kowarzan.

Jest mi niezmiernie miło, że ktoś docenił to, co robię ja oraz całe Stowarzyszenie Miłośników Kowar. Jest to wyróżnienie po prostu dla nasz wszystkich. Ważne jest wspieranie takich inicjatyw, gdyż w ten sposób promujemy nasze miasto. Turyści chcą je odwiedzać, a młodzi ludzie dowiadywać się więcej o jego historii. Jestem dumna, że zostałam tak wyróżniona na rzecz funkcjonowania Stowarzyszenia Miłośników Kowar. Udało nam się odbudować budynek Stowarzyszenia, który wcześniej popadał w ruinę. Cieszę się zrobiliśmy wiele dla miasta oraz jego odwiedzających – twierdzi Gabriela Kolaszt

Fot. Fb Partnerstwo Ducha Gór LGD

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *