Święto Województwa Dolnośląskiego

, ,

Przewodniczący Sejmiku Andrzej Jaroch i Marszałek Województwa Cezary Przybylski zapraszają na uroczystą sesję Sejmiku Województwa Dolnośląskiego z okazji XIII Święta Województwa Dolnośląskiego i Jubileuszu 25-lecia powstania Województwa Dolnośląskiego. Uroczystość rozpocznie się o godz. 12.00 w Operze Wrocławskiej w dniu 16 października 2023 roku.

Plan uroczystości:

  • Otwarcie Uroczystej Sesji Sejmiku Województwa Dolnośląskiego.
  • Nadanie tytułu Honorowego Obywatela Dolnego Śląska CIVI HONORARIO – Komandorowi Julianowi Gozdowskiemu i prof. Stanisławowi Gebhardtowi.
  • Wręczenie Dyplomu Uznania dla Elżbiety Berezowskiej w 25-lecie pracy w Samorządzie Województwa Dolnośląskiego.
  • Wręczenie Dolnośląskich Nagród Kulturalnych SILESIA Sejmiku Województwa Dolnośląskiego za rok 2023.
  • Wręczenie Nagrody Marszałka Województwa Dolnośląskiego za szczególne osiągnięcia dla Regionu panu prof. dr hab. n. med. Wojciechowi Witkiewiczowi.
  • Wręczenie Odznak Honorowych Zasłużonym dla Województwa Dolnośląskiego.

 W niedzielę 22 października 2023 r., ramach Święta Województwa Dolnośląskiego, jak co roku na Wrocławskim Torze Wyścigów Konnych Partynice odbędą się dwie specjalne gonitwy, o nagrodę Przewodniczącego Sejmiku Województwa Dolnośląskiego i o Nagrodę Marszałka Województwa Dolnośląskiego w ramach Crystal Cup – Dzień Województwa Dolnośląskiego.

 Również 22 października, w Bazylice św. Jadwigi Śląskiej w Trzebnicy, odbędzie się Msza św. w intencji wszystkich Dolnoślązaków.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *