Świetny występ zawodników MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra

, , , , ,

W Korei Południowej od 19.01.2024 do 1.02.2024 trwają  IV Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie Gangwon 2024. Siedmiu przedstawicieli MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra należy do grona Młodzieżowej Olimpijskiej Reprezentacji Polski.

Niespełna 1900 sportowców z 78 krajów świata rywalizuje w 15 dyscyplinach i 81 konkurencjach (rozróżniając zawody dziewcząt i chłopców). W imprezie biorą udział sportowcy w wieku od 14 do 18 lat. Nasza Młodzieżowa Olimpijska Reprezentacja Polski liczy 48 osób – 31 chłopców i 17 dziewcząt w tym 7 reprezentantów MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra (5 saneczkarzy i 2 biathlonistów). Kwalifikacje trwały od 29 grudnia 2023 do 5 stycznia 2024 roku.

Zawody odbywają się w cyklu czteroletnim począwszy od roku 2010 (igrzyska letnie) i 2012 (igrzyska zimowe). MKOl zarządził, aby w zawodach letnich mogło brać udział maksymalnie 3600 osób, a w zimowych 970. To czwarta edycja ZMIO – Polacy startują w niej od początku. Pierwsza edycja ZMIO, odbyła się w Innsbrucku (2012), druga w Lillehammer(2016), trzecia w Lozannie (2020) na niej złoty medal zdobył biathlonista Marcin Zawół – zawodnik MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra. Czwarta (2024) Gangwon.

Ta impreza to przedsmak “dużych” zimowych igrzysk olimpijskich, ale zarezerwowana tylko dla młodzieżowców. MIO (YOG – eng.) ogólnie mają na celu integrację sportowej młodzieży świata i przygotowanie, a nawet zaszczepienie w nich marzeń o starcie w “dużych” igrzyskach olimpijskich, tu często rodzą się przyszli medaliści igrzysk olimpijskich seniorów.

Wyniki :

SANKI

Sztafeta drużynowa – (Emilia Nosal, Michał Gancarczyk, Karol Warzybok/Cyprian Dybalski ) – 6 miejsce.

Dwójka K – Zuzanna Jędrzejczyk/ Zuzanna Pieron – 6 miejsce

Dwójka M – Karol Warzybok / Cyprian Dybalski – 10 miejsce

Jedynki / M – Michał Gancarczyk – 15 miejsce

BIATHLON

Sztafeta mieszana – Igor Kusztal – 10 miejsce, w sprincie – 60 .

Michał Szulczyński  – 77

Przemysława Pochłód  – Trener

Tomasza Koćmirowski – Trener

Bartłomiej Pawlikowski – Trener

Izabela Daniło – Trener

Przemysław Badacz – Serwis

Piotr Skowron – Serwis

Dla zawodników MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra  “misja ” Gangwon 2024 zakończyła się sukcesem.

Gratulacje i podziękowania za ciężką czteroletnią pracę i wkład należą się zawodnikom, trenerom kadry, trenerom wspomagającym, rodzicom – podziękowania złożył Zbigniew Stępień Prezes MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra.

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *