Są już wyniki głosowania w wyborach 2023

, , , ,

W wynikach głosowania w wyborach do Sejmu w Okręgu wyborczym nr 1 (miasto Jelenia Góra, miasto Legnica, powiat bolesławiecki, głogowski, jaworski, karkonoski, kamiennogórski, legnicki, lubański, lubiński, lwówecki, polkowicki, zgorzelecki, złotoryjski) przewagę zyskał komitet wyborczy Prawo i Sprawiedliwość z wynikiem 34,80%, a koalicyjny komitet wyborczy Koalicja Obywatelska zdobyła 33, 78% poparcia. Na trzecim miejscu jest koalicyjny komitet wyborczy Trzecia Droga z wynikiem 10,75% głosów.

 

W powiecie karkonoskim przewagę głosów zdobył koalicyjny komitet wyborczy Koalicja Obywatelska z poparciem 43,26%, na drugim miejscu jest komitet wyborczy Prawo i Sprawiedliwość zdobywając 25,70% głosów, a na trzeciej pozycji znajduje się koalicyjny komitet wyborczy Trzecia Droga z 11,49% głosów.

Wśród gmin w powiecie karkonoskim największą frekwencję uzyskała gmina Jeżów Sudecki z wynikiem 72,41%.

 

W wynikach głosowania w wyborach do Senatu w Okręgu wyborczym nr 2 (miasto Jelenia Góra, powiat karkonoski, złotoryjski, kamiennogórski, jaworski) największą liczbę głosów zdobył Marcin Zawiła z 42,03% poparciem, a jego kontrkandydat Krzysztof Mróz uzyskał 30,57% głosów.

 

W powiecie karkonoskim Marcin Zawiła zdobył 49% głosów, natomiast Krzysztof Mróz 26,01 %.

Więcej informacji dotyczących wyników w wyborach 2023, znajdziecie na stronie: PKW | KBW

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *