Redakcyjna kawa #96

, , ,

Poranna redakcyjna kawa

Ja pierdziu – 13 o poranku, choć kolega Yanek na porannym papierosku powiedział, że u niego było – 16.

Dziś będzie krótko, bo czeka Lubań. Podczas gdy w Niemczech rolnicy i przewoźnicy walczą o zabraną im kasę, Unia Europejska zatwierdziła wpompowanie przez tubylczy rząd 900 milionów ojro w firmę Northvolt produkującą baterie do samochodów elektrycznych. Pieniądze mają być przeznaczone, na budowę nowej fabryki, Niemcy obawiają się, że jeśli takowa nie powstanie to firma założona przez dwóch Szwedów, byłych dyrektorów Tesli przeniesie się do USA.

Opinię tą potwierdza Szefowa UE ds. konkurencji Margrethe Vestager, którą cytuje The Business Times: „Pomoc, w wysokości 985 milionów USD, jest pierwszą przyznaną w ramach systemu utworzonego w zeszłym roku w celu przeciwdziałania ogromnym subsydiom oferowanym w ramach waszyngtońskiej ustawy o redukcji inflacji (IRA)”.

Wsparcie finansowe firmy Northvolt, tym bardziej nie powinno dziwić, bo w inwestycję dwóch zaradnych Szwedów w 2019 roku Volkswagen zainwestował 900 milionów euro, co stanowi 20% udziału i miejsce w zarządzie, ktoś czegoś nie rozumie?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *