Redakcyjna kawa #78

, , , , , ,

Poranna redakcyjna kawa

Aj jaj jaaajj, jaka piękna historia. 7 grudnia Ołeksij Arestowycz na swoich profilach społecznościowych zamieścił ciekawą informację, jakoby Amerykanom przestała śmierdzieć rosyjska ropa.
„Grupa monitorująca Instytutu Studiów Strategicznych Morza Czarnego i BlackSeaNews informuje, że 12/07/2023 o 02:40 tankowiec AVENCA, IMO 9410002, przywiózł 50 tysięcy ton rosyjskich produktów naftowych w bezpośrednim rejsie z Noworosyjska do bazy marynarki wojennej Norfolk ang. Jest to główna baza marynarki wojennej US Navy na wschodnim wybrzeżu kraju, położona w południowo-wschodniej części zatoki Hampton Roads przy wyjściu z zatoki Chesapeake na Ocean Atlantycki. Tankowiec opuścił Noworosyjsk ATD: 2023-11-13 13:38. Należący do firmy z Niemiec, kraju również desperacko walczącego o embargo na rosyjską ropę. – Właścicielem zbiornikowca jest CHEMIKALIEN SEETRANSPORT GmbH Mattentwiete 1, 20457 Hamburg, Niemcy. Jeśli uważacie, że to odosobniony, nieodpowiedzialny incydent, to czeka was wiele niespodzianek, nie zawsze przyjemnych. Nadejdzie czas, wyjdzie coś takiego… Niestety, głupiec płaci w nieskończoność”.

W swoim tekście Arestowicz zaznaczył, że nie był to odosobniony przypadek, potwierdza to Washington Post w artykule z 14 listopada, z którego wynika, że Pentagon omija embargo i zakupuje rosyjską ropę dzięki umowie, jaką Amerykanie podpisali między innymi z Motor Oil Hellas, do której trafia rosyjska ropa i produkty ropopochodne:
„Wojsko USA odbiera produkty z Motor Oil Hellas na tankowcach o nazwach takich jak Overseas Sun Coast, Stena Polaris i Valtellina. Tankowce następnie deponują paliwo w takich miejscach, jak baza marynarki wojennej Rota w Hiszpanii, w której znajduje się kilka amerykańskich okrętów wojennych, amerykańska. Baza Sił Powietrznych o nazwie Lajes Field położona na Azorach oraz baza NATO Souda na greckiej wyspie Kreta:
Ale nie tylko Amerykanie mają za uszami łamanie embarga, bo w dalszym tekście dziennikarze Washington Post uprzejmie donoszą:
„Od lutego ponad 1 milion baryłek paliwa lotniczego z Motor Oil Hellas trafiło również do nabywców rządowych i korporacyjnych we Włoszech, Francji, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii”.

Takich aktów przyjaźni i partnerstwa z Ukrainą na pewno jest więcej co zaznacza w swoim raporcie portal epravda.com.ua
“99% ropy Federacja Rosyjska sprzedaje po cenie ponad 60 dolarów za bar, wydobycie nie zmieniło się w porównaniu z 2021 rokiem, a rosyjskie dochody z ropy naftowej są na poziomie sierpnia 2022 roku, kiedy nie obowiązywały jeszcze żadne sankcje wobec “czarnego złota”.

Tak się zarabia na wojnie! I robi w ch..a Ukraińców i nas przy okazji.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *