Pomóżmy rodzicom dzieci rozwijających się w spektrum autyzmu

, , , ,

Fundacja Autika chce zorganizować dla rodziców dzieci w spektrum autyzmu turnus szkoleniowy, który poprawi poprawi ich jakość życia. Na ten cel została utworzona zrzutka.

Wychowywanie dzieci w spektrum autyzmu to ogromne wyzwanie dla rodziców. Turnus szkoleniowy zapewni im niezbędną wiedzę i umiejętności potrzebne, by efektywniej wspierać swoje dzieci. Pomagając rodzinom ułatwisz komunikację i nawiązywanie relacji osobom neuroatypowym.

Według mnie jest to bardzo wyjątkowa i unikatowa forma wsparcia dla tych rodzin, której niestety nie oferuje nasz system. Każdy taki turnus, który do tej pory miałam okazję wspólnie z Jackiem Kielinem prowadzić na zaproszenie fundacji Autika to 5 dni intensywnej pracy rodziców podczas grupowych zajęć warsztatowych, jak i sesji indywidualnych. To 5 dni rozmów, dzielenia się cennymi doświadczeniami – często trudnymi, bolesnymi, traumatycznymi. To analiza nagrań i nauka. A wszystko to po to, aby lepiej zrozumieć i dotrzeć do swojego dziecka. Po to, aby nie czuć tak ogromnego osamotnienia i przerażenia. Wreszcie po to, aby choć trochę poradzić sobie z obawami i lękami o jutro – mówi Katarzyna Ślęczek, ekspert, turnusowa trenerka Fundacji Autika

Drugim ekspertem Fundacji Autika prowadzącym turnusy dla rodziców dzieci w spektrum autyzmu jest Jacek Kielin, który również zachęca do wsparcia zbiórki:

-Wraz z Katarzyną Ślęczek wspierałem rodziców, którzy znajdują się w bardzo trudnej sytuacji. Wychowują dzieci w spektrum autyzmu. To jest niezwykłe zadanie, bardzo trudne, emocjonalnie obciążające. Zachowania tych dzieci są bardzo niestandardowe i wymagają wiele specjalistycznej wiedzy, żeby poukładać życie swojego domu i otoczenia. Dlatego chciałbym Państwa zaprosić do tego wsparcia.

Korzyści, jakie przyniesie turnus szkoleniowy: rozwój umiejętności rodzicielskich, wsparcie w kontaktach ze społeczeństwem, dbanie o kondycję psychiczną.

Fundacja chce zebrać 25 tys. złotych do 3 marca 2024 r., by opłacić koszty turnusu, inwestując w rozwój rodziców i lepszą przyszłość dzieci ze spektrum.

Link do zbiórki: #SpektrumRODZINY – turnus ratujący relacje! | zrzutka.pl

Dołączcie do zrzutki i udostępniajcie!

Fot. Fundacja Autika

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *