Policjanci z Karpacza pomogli, zmarzniętej i upojonej alkoholem kobiecie oraz mężczyźnie, którzy mogli nie przeżyć mroźnej nocy

, , , ,

Znaczne spadki temperatur, zwłaszcza w nocy stwarzają potencjalne zagrożenie dla życia i zdrowia osób w kryzysie bezdomności, w podeszłym wieku i samotnych. Zagrożenie utraty życia dotyczy w tym okresie także osób nietrzeźwych, przebywających na wolnym powietrzu, bądź w pomieszczeniach opuszczonych i nieogrzewanych. Jeleniogórscy policjanci realizują działania, których celem jest pomoc takim osobom.

4 grudnia 2023 roku, około godziny 20.00 policjanci pojechali do Podgórzyna, gdzie na stacji paliw leżała na mrozie kobieta. Natychmiast ruszyli, aby udzielić jej pomocy. Okazało się, że jest to znana im 49-letnia kobieta bez stałego miejsca zamieszkania. Znajdowała się w stanie upojenia alkoholowego i nie była w stanie samodzielnie się poruszać. Temperatura była ujemna, i w związku z zagrożeniem jej życia została ona umieszczona w policyjnym areszcie do wytrzeźwienia.

Tego samego dnia, około godziny 23.20 funkcjonariusze interweniowali wobec 65- letniego mężczyzny leżącego na chodniku na ulicy Wolności w Jeleniej Górze. Znajdował się on również w stanie upojenia alkoholowego i nie mógł ustać na nogach. W związku z panującymi mrozami i zagrożeniem życia mężczyzna został przewieziony do policyjnego aresztu do wytrzeźwienia.

Jeleniogórscy policjanci zwracają szczególną uwagę na osoby bezdomne, często nietrzeźwe, które wieczorem i w nocy przebywają w pomieszczeniach opuszczonych i nieogrzewanych. Takie osoby najczęściej z powodu wypitego alkoholu nie odczuwają zimna, a są najbardziej narażone w niskich temperaturach na śmierć z powodu wychłodzenia organizmu.

Osoby w kryzysie bezdomności mogą zgłosić się i zjeść ciepły posiłek codziennie w godzinach od 18.00 do 8.00 rano w Ogrzewalni przy ul. Wolności 180 w Jeleniej Górze.

Policja prosi o informacje o osobach bezdomnych, samotnych i bezradnych, których życie z uwagi na niskie temperatury może być zagrożone.

Nie bądźmy obojętni. Pamiętajmy, że od naszej reakcji może zależeć ludzkie życie.

podinspektor Edyta Bagrowska

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *